Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır

0
8

1863 yılında kurulan ve Osmanlı İmparatorluğu döneminden ülkemize geçiş yapabilen önemli kurumlardan birisi de Ziraat Bankası olup 154. yaşında her geçen gün müşteri portföyünü büyütmeye devam etmektedir. Gelişen bankacılık sektöründe; elektronik ortamlar ve dijital bankacılık işlemleri önem arz etmesi üzerine T.C. Ziraat Bankası ‘da kısa sürede bu yenilikleri bünyesine katmış ve Ziraat Bankası İnternet Şubesini kurmuştur. Şubelerden yapabileceğiniz işlemlerin çoğu Ziraat İnternet Şubesinden de yapılabilmektedir. İlk defa kullanacakların Ziraat Bankası internet şifresi alması gerekmektedir. Bu yazımızda Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı şifresi nasıl alınır sizlere kısaca izah edeceğiz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi

Şifre almak için Ziraat Bankası şubelerine gitmenize gerek olmadığını peşinen sizlere hatırlatalım. Yapmanız gereken tek şey; Ziraat Bankası kurumsal web sitesi olan www.ziraat.com.tr adresine giriş yaptıktan sonra, hemen sağ üst köşede bulunana internet şubesi yazan butona tıklamak olacaktır. Tıkladıktan sonra açılacak ekranda online başvuruyu seçip, karşımıza çıkacak formda bizden istenilen bilgileri girmemiz gerekecektir. Bilgi olarak; TC kimlik numarası, cep telefonu no bilgileri istenecektir. Bu bölümü doğru bir şekilde doldurduktan sonra ilerleyen aşamalarda kart bilgilerimiz sorulacak, tüm bunları tamamlayınca da parola belirleme ekranına geçiş yapılacaktır. Güvenlik açısından zor bir parola seçtikten sonra artık internet bankacılığı şifremizi oluşturmuş olacağız. Direkt şifre alma ekranına geçiş yapmak isteyenler https://online.ziraatbank.com.tr/p/b/customerquery.aspx linkine tıklayabilirler.

Doğum Tarihi Gibi Klişe Parolalardan Uzak Durun

Parola belirlerken doğum tarihi, TC kimlik numarası, vs. gibi klişe parolalardan uzak durmak gerekiyor. Çünkü dolandırıcıların en çok denediği şifreler bunlar oluyor. Bu nedenle parola seçerken dikkat etmek gerekiyor.

Şifremizi aldıktan sonra artık Ziraat Bankası internet şubesine giriş yapabiliriz. Ziraat Bankası İnternet şubesinden; EFT, havale gibi para transferi işlemleri, kurum ödemeleri, fatura ödeme, vadeli hesap açma kapama, vadesiz hesap açma kapama, yatırım işlemleri, altın hesabı, vs. gibi birçok işlemi hızlı ve kolayca yapabiliriz.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi ‘ni aynı zamanda akıllı telefonlarınızdan da kullanabilirsiniz. Bunun için T.C. Ziraat Bankası İnternet Şubesi mobil uygulamasını akıllı telefonunuza yüklemek olacaktır. Buradan da tüm bankacılık işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here