Ziraat Bankası EFT Saatleri Kaça Kadar

0
8

EFT yani uzun adıyla Elektron Fon Transferi dediğimiz para transfer işlemi; iki ayrı bankaya ait banka hesabı arasındaki para göndermesi işlemidir. Bundan dolayıdır ki; EFT işlemleri belirli zaman aralığında yapılabilmektedir. Bu zaman aralığı da bankadan bankaya küçük farklılıklar gösterebilmektedir. Bu yazımızda sizlere kamu bankalarından birisi Ziraat Bankası hakkında genel bir bilgi paylaşımında bulunarak, Ziraat Bankası EFT saatleri kaçtan kaça kadar kısaca izah etmeye çalışacağız.

Ziraat Bankası ‘nını kuruluşuna baktığımızda ta Osmanlı dönemine kadar uzandığını görmekteyiz. 20 Kasım 1863 tarihinde şu an için Sırbistan sınırları içerisinde kalan Pirot kasabasında kurulan T.C. Ziraat Bankası; 1400 ‘den fazla şube sayısı ( yurt dışında da şubeleri vardır ), 24 bin civarı çalışanı ve yine 4 binden fazla bankamatiği ile Türkiye ‘nin en önemli bankalarından birisi olmuştur. Ziraat Bankası hakkında kısaca bilgi verdikten sonra bir EFT saatlerine bir bakalım.

Ziraat Bankası EFT Saatleri kaçtan kaça kadar baktığımızda; sabah saat 08:30 ile 17:00 arasında olduğunu görmekteyiz. Tabii ki EFT işlemleri hafta içi mesai günlerinde yapılabilmekte olup, Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde ise EFT yapılamamaktadır. EFT saatleri dışında vereceğiniz EFT emirleriniz ilk iş günü ile birlikte işleme alınacak ve yerine getirilecektir.

Ziraat Bankası EFT işlemlerinizi; ister banka şubelerinden, ister Ziraat Bankası İnternet Şubesinden, ister Ziraat Bankası mobil bankacılıktan, isterseniz de Ziraat Bankası telefon bankacılığından yapabilirsiniz. Telefon bankacılığı üzerinden EFT yapmak isteyenlerin; 0 850 222 00 00 nolu telefonu aramaları gerekmektedir. Ziraat Bankası İnternet şubesini kullanmak isteyenler ise; www.ziraat.com.tr adresi üzerinden giriş yapabilirler.

Ziraat Bankası şubelerinden EFT yapmayı düşünenler için; Ziraat Bankası şubeleri çalışma saatlerinin de saat 09.30 ile 17.30 arası olduğunu da hatırlatalım. Ayrıca saat 12.30 ile 13.30 arası ise öğle molası nedeniyle şubeler kapalıdır.

Her halükarda EFT ile para gönderebilmek için; para göndermek istediğiniz kişinin adı soyadı ve TR ile başlayan 26 haneli IBAN numarası gerekmektedir. Bazı bankalar hesap numarası ile de EFT işlemine izin verebilmektedir. Yanlış hesaba para göndermemek için işleminizi onaylamadan bilgileri kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here