Youtube ile Para Kazanma

0
10
Youtube ile Para Kazanma
Youtube ile Para Kazanma

Youtube ile para kazanma adsense ve partnerlik olarak ikiye ayrılmaktadır. En azından şimdilik ikiye ayrılmaktadır. Öncelikle bizim önerimizi sormak isterseniz küçük kanallar için adsense öneriyoruz. İşlem büyük yaşınız küçükse hiçbir zaman adsense bulaşmayıp partnerliği önermekteyiz.  Öncelikle Partnerli youtube dan kazandığınız paranın öncelik olarak parnetlik şirketine gidip daha sonra oradan bir yüzde ile partner şirketi parasını alıp geri kalan ücreti size aktarmaktadır. Partnerlik şirketinin iyi veya kötü yönünden bahsedecek olursak eğer kötü yönü yaptıkları işten dolayı sizden hisse almalarıdır. Bazıları yüzde otuz bedel alırken bazıları yüzde on veya daha düşük miktarda değişmektedir. Başka ne kötülüğü var diye sorarsanız başka bir kötülüğü yok hep iyi yönlerinden bahsedeceğiz.

Youtube ile Para Kazanma

Partner de sizi savunma durumları var. Bildiğiniz üzere kanalını bir olaydan kapandığında onlara başvuruyorsunuz. Başvurma konusunda dilerseniz yabancı partnerlere başvurabilir dilerseniz de Türk partnerlere danışabilirsiniz. Şu sıralar ülkemizde en popüler olanlar Türk partnerlerdir. Onun dışında adsense ile partner arasında bir fark yok fakat bizim önerdiğimiz sistem partnerliktir. Adsense sizin oldukça zamanınızı alacak bir uygulama olduğu için o konuda size onu önermek istemiyoruz. BU sebeple ilk başta partnerlik ile başlamalısınız. Adsense de ki PIN konusu çok kolay olmasına rağmen size gelecek olan posta ile beraber bu durum çok uzun zamanları alabilmektedir. Partnerlikte ise direk tıkla onaylama ve anlaşma kabulu üzerinden onay alabiliyorsunuz.

Partnerliğin en büyük avantajları sponsor avantajlarıdır. Fakat sponsor anlaşmalarında verdikleri uygulamalar partnerlik şirketi büyük bir şirket değilse kesinlikle doğru olmuyor. Sponsor anlaşmalarında kullanılan şey ise size örneğin bir adet müzik veriyor bu müziği kullanabilirsiniz şeklinde size sponsor oluyor. Bunların dışında partnerlikteki en önemli özelliklerden biriside işlemlerin hızlı olmasıdır. Paypall hesabınıza çok hızlı olarak aylık ödeme yapılmaktadır. Adsense de ise bazen üç aylık olarak ödeme yapılıyor. Bu durum oldukça zordur. Kişi açısından oldukça sorun doğurabilmektedir. Çoğu partnerlik şirketi ise izlenmeye bakarken ne kadar fazla izlenme varsa onlara bakmaktadır. Bu konuyu öne aldıkları için az abonesi olan kişilerin partnerliğe ve adsense girmelerini önermiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here