Youtube ile para kazanma 2018

5
39
Youtube Ne Kadar Para Veriyor

Youtube ile para kazanma 2017 teknolojinin getirdiği sosyalleşme, sosyal medyada bulunma akımının bir parçası. Youtube ile para kazanma sayesinde para kazanabilir, ek gelir sağlayabilir hatta işlerinizi bu yönde şekillendirebilirsiniz. Peki youtube nedir? Kısaca açıklamak gerekirse Youtube, bünyesinde binlerce profilin binlerce video paylaşımını bulunduran büyük bir platform. Bireyler bu platformda akla gelebilecek her konuda videolar yayınlar, kanallar oluşturur. Belki bir konuyu ele almak için belki yüzlerce. Belki bir müzik kanalı belki bir komedi kanalı. Sizin izlenebilir hale gelmeniz için belki yaratıcı bir başlığa, belki yaratıcı bir müziğe, belki bir sahne kesintisine, belki bir araştırmaya, belki komik bir videoya ihtiyaç duyarsınız. Yüklediğiniz videolar youtube ile para kazanma 2017 yolunda ilk adımınız olacaktır.

Youtube ile para kazanma 2017
Youtube ile para kazanma 2017

Youtube ne kadar para veriyor

Youtube ile para kazanma 2017 birçok ihtimal üzerinden mümkün. Youtube’nin kuralları gereği her izlenme miktarına bağlı olarak belirli ücretler kazanırsınız. Mesela 1.000 izlenmeye 2.5-10 dolar arasında ücretler verilmektedir. İkinci kısım ise Youtube ile reklam anlaşmaları. Google AdSense ve Youtube izlenme sayınıza, abonelerinize, popülerliğinize bakarak çeşitli reklam anlaşmalarını sunuyor. Popülerliğiniz arttığı zaman ister istemez para kazanmaya devam edeceksiniz. Günümüzde bazı youtuberlar’ın en kötü videoları bile milyonlarca izlenmektedir. Bunun nedeni önceden yaptıkları iyi işlerin karşılığıdır. Önemli olan izlenebilir bir seviyede yer almanız. Dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi de izlenmelerin organik olmasıdır. Yani açılan videonun izlenmesi önemli bir detaydır. Videolarınız yeterince uzunsa ve izleniyorsa iyi para kazanabilirsiniz.

youtube ile para kazanma
youtube ile para kazanma
Youtube izlenme
Youtube izlenme

Youtube para kazanma aktif etme

İkinci adım olarak Youtube ‘nin sizinle iletişime geçerek para kazanmanızı sağlayabilmesi için para kazanma butonunu aktif hale getirmeniz gerekmekte. Youtube ile para kazanma için sağ taraftaki çark’a tıklayıp kontrol panelinden kanal ayaları, özellikler diyerek para kazanma butonunu aktif hale getirmelisiniz. Youtube ile para kazanma ‘yı aktif hale getirmediğiniz takdirde izlenmeleriniz ücretlendirilmeyecek ve gelir kazanmayacaksınız. Youtube ile para kazanma aktif hale getirildikten sonra ücretlendirilmeye başlar.

Youtube ne kadar para kazanılır

Youtube ile para kazanma işinden gelir elde etmeniz için geniş kitlelere hitap etmeniz gerekir ve bu yalnızca sizin elinizde. Videolarınız ne kadar çok izlenirse popülerliğiniz o kadar artacaktır. Abone sayınızla ilişkili olarak paylaştığınız her video belirli bir seviyede izlenecek ve size sürekli bir kazanç sağlayacak. Önemli olan ne kadar ilgi çekici videolar ürettiğiniz. Youtube ile para kazanma ‘nın sınırı yok! İyi bir Youtuber olursanız, popülerlik kazanıp abone sayınız hergün dahada artarsa izlenmeleriniz 100.000 ‘i bulmaya başladığında siz istemesenizde para kazanmak sizin peşinizde olacak. Youtube ile para kazanma ‘nın sınırı yok. Banner reklamları, Google AdSense reklamları, Youtube izlenme başı ücretlendirmeler, sporsonluk anlaşmalarınız, promosyon ürünler derken hiç hayal etmediğiniz kadar iyi bir sonuçla karşılaşabilirsiniz.

Youtube ile para kazanma yolları

Youtube ile para kazanma yollarının temel sorusu hangi video daha çok ilgi çeker? ‘dir. Buna elbette siz karar vereceksiniz ancak bizler de elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Youtube ile para kazanma yolundan faydalanmak için hitap edeceğiniz kitleye uygun kanal oluşturmalınız. Belirli bir konuya, topluluğa hitap edebilirsiniz veya herkesi kapsayacak kanallar oluşturabilirsiniz.
1) Komik Videolar : Komik videolar toplumun her kesimine hitap edebilecek türdendir. Youtube ile para kazanma 2017 konusunda  ideal bir seçim olabilir. Komikliğin dini, dili olmadığı için videolarınız uluslararası olarak tüm ülkelerce izlenebilir, sizin videolarınız onlar tarafından da paylaşılabilir.

2) Spor Kanalları : Spor etkinlikleri, turnuvaları oldukça büyük ilgi gören etkinliklerdir. Her lig başlı başına bir izlenmeye değerken sizler spor kanalları sayesinde dünya genelinde ki sporların kesitlerini paylaşarak izleyicilerinize sunabilirsiniz.

3) Deneyler, İlginç Bilgiler : İnsanlar merak duygularıyla yaşayan canlılardır. Yayınlayacağınız ilginç videolar aşırı derecede ilgi çekecektir.

4) Moda-Tasarım : Başta bayanlar olmak üzere kendine özen gösteren her birey moda ve tasarım konusunda makaleler okumakta, bloglar takip etmekte ve video izlemekte. En çok keyif aldıkları durum ise kesinlikle video izleme konusudur. Moda kanallarını takip ederek yeni kombinler keşfedip kendilerine farklılıklar yaratmak için tüm gayretlerini gösterirler.

Bu maddeler yüzlerce olarak çoğaltılabilir. Sizin isteğinize bağlı olarak tüm konular hakkında videolar yayınlayabilirsiniz. Telif hakkı konusuna takılmadan müzikler yayınlayabilir, dizilerden filmlerden kesitlerde bulunabilirsiniz. En çok hangi konunun ilgi çekeceğini en iyi siz bilirsiniz. Youtube ile para kazanma sadece sizin elinizde.

Youtube Google AdSense

Youtube ayarlar kısmından Google AdSense bularak Google Adsense’e üye olarak youtube hesabınızı AdSense ile etkileşime sokmanız gerekmekte. Böylelikle Google AdSense fırsatların Youtube kanalınız yararlanabilecek, youtube ile para kazanabileceksiniz. Google AdSense başvuru farmunu doldururken dikkat etmeniz gereken nokta ülkenizi ABD seçerek tüm dünyaya hitap ederek oluşturmanızdır. Youtube ABD platformu olduğundan herhangi bir sıkıntı çıkmasını engellemek için bu hamleyi yapıyoruz. AdSense başvuru formunda ise uyruğumuzu Türkiye olarak belirtmemiz gerekiyor.

Adsense videolarınızın izleme kapasitesine bağlı olarak sizlere reklam teklifinde bulunur. Reklamlar videolarınızın başlarında, ortalarında bulunabilir. İzleyicilerinizin her tıklaması sonucu ücretler artar, geliriniz yükselir.

Youtube telif hakkı

Google ve Youtube telif hakkı konusunda çok hassas davranan şirketlerdir. Yüklediğiniz videolarda telif hakkı içeren video, müzik veya içerik varsa bu videolar kesinlikle yayından kaldırılmalıdır. Yoksa sıkıntılar yaşabilirsiniz.

Google Adsense ile izleyicileriniz kadar para kazanabileceğinizi söylemiştik. Daha çok para kazanmak için hile kullanıp video izletildiğinde Google AdSense tarafından farkedilirse AdSense hesabınız kapatılır, o ana kadar kazandığınız tüm kazançlar hesabın içinde kapanıp gider.

Bir önceki yazımız olan Web Tasarım Para Kazandırır mı? başlıklı makalemizde ek iş fikirleri, evden bilgisayarda para kazanma ve site yap para kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

5 YORUMLAR

 1. Youtube ile para kazanmak mümkün mü? Cevabı evet, ancak her eklediğiniz video ile mümkün değil tabiki bu. Yotube ile para kazanmak adsense geliri elde etmek istiyorsanız size özel bir kanal kurun ilginç gelebilecek yada insanlara yarar sağlayacak paylaşımlar yapın, bu videoları başka sosyal araçlarla besleyin sonrasında kanalınızın gelişimine bağlık olarak kazancınız artacaktır, tabi ilgi görürse videolarınız.

 2. elimde daha önce oluşturmuş olduğum bir müzik video arşivim var, sizce youtube da paylaşsam para kazanabilir miyim?
  bu arada üye olsam youtube para kazanma nasıl açılır?

 3. Merhaba,
  1800 liranız varsa ayda 365tl,
  4700 liranız varsa ayda 961tl,
  8200 liranız varsa ayda 1700tl
  para kazanabilirsiniz.
  İsterseniz network marketing mantığı da kullanıp sizin getirdiğiniz kullanıcılardan %15 kar elde edebilirsiniz.
  Bulut bilişim üzerinden güvenlik hizmeti veren firma ev kullanıcılarının harddisklerini kiralıyor.
  Detay almak isteyen mailimden ulaşabilir. mimsami@hotmail.com

 4. Arkadaşlar öncelikle şunu bilmenizi isterim ki bazı atan tutan arkadaşların dediği 2000 2500 tl gibi rakamları kazanmanız imkansız he internetten para kazanılmıyomu tabiki kazanırsınız ama bu rakamlar çok zor söylenen o rakamları kazanmak için örnek verim bir evde bilgisayar kulanabilen en az 7 kişi filan olmalı ve 4 tanede bilgisayar bu bigisayarlar hiç durmadan anket doldurucak ki ayda 1.500 kazansın uzun lafın kısası arkadaşlar eğer internetten para kazanmak istiyorsanız gözünüz yükseklerde olmamalı ben işten artan zamanımın çoğunu yani 2 2.5 saat anket doldurarak geçiriyorum ayda kazandığım para 200 240 tl arası he siz 3 4 saat zaman ayırırım diyorsanız 300 330 tl kazanırsınız anketler nasıl doldurulur internet üzerinde bir sürü tarif var ama hepsi yarım yamalak bunun en iyi tarifini veren anket listesi diye bi paket 45 tl fiyatı var ama içinde size lazım olan tüm bilgiler var eğer isterseniz aşağıdaki adresten inceliyebilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here