Yazı Yazarak Para Kazanmak

1
9
Yazı yazarak para kazanmak

Sitemiz ek iş yaparak gelir etmeye çalışan siz değerli ziyaretçilerimize hayali işlerden değil gerçekçi işlerden bahsetmeye devam ediyor. Bugün sizleri Yazı Yazarak Para Kazanmak konusunda çarpıcı bilgilere ulaştıracağız. Ve siz gün geçtikçe artan iş ihtiyacı karşısında belki de siparişlerinizi aksatacaksınız.

Ülkemizde ve dünyada artan ek iş kapısı yazı yazmak, yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak çalışıp aynı oranda kazanç elde edebileceğiniz bir eylemdir. Yazma konusunda ki yeteneğinize güveniyor ve kelime dağarcığım oldukça geniş diyorsanız, oturduğunuz yerde kahvenizi yudumlarken nasıl para kazanacaksınız anlatalım.

Yazı yazarak para kazanmak

Yazı Yazarak Para Nasıl Kazanılır?

  • Blog Açmak : Çoğunuz duymuş hatta denemiş olabilirsiniz fakat iyi bir blog para kazandırma konusunda çok başarılıdır. Yazı yazarak para kazanmak için blog açmak istiyorsanız önerimiz bilgi verici ve tek konu üzerine blog açmanızdır. Örneğin 0-2 yaş arası bebeklerin bakımı, büyümesi, gelişimi, hastalandığında neler yapılması gerektiği gibi konularda bilgilendirici bir blog açarak yeni çocuk sahibi insanlara faydalı bilgiler sunabilirsiniz. Bu örnekte ki bilgileri yazmanız için tabii 0-2 yaş arası bir bebeğinizin olması sağlıklı bilgi vermeniz için önemli. Yada yemek yapmayı çok seviyor ve mutfaktan çıkmıyorsanız, yemek tarifleri üzerine blog açabilir yazılarınızı yazabilirsiniz. İlk başta 3-5 ziyaretçi sitenize uğrasa da pes etmeyin, gerçekten faydalı ve ilgi çekici yazılar yazdıkça ziyaretçi sayınız artacaktır. Bu noktadan sonra google adsense gibi reklam ortakları ile çalışabilir veya tanıtım yazıları alarak para kazanabilirsiniz.
  • Makale Satmak : Bir çok online platform sayesinde makale ihtiyacı olan siteler ilan bırakmaktalar. Sitenin konusunu öğrenip birkaç bilgi edindikten sonra bu siteler için yazı yazarak para kazanmanız hiç de zor değil. 100 kelimesi 1,5 TL karşılığında yazılarınızı satabilir ve daha kaliteli içerikleriniz için daha yüksek fiyata alıcı bulabilirsiniz.
  • Haber Sitelerine Yazı Yazmak : Günümüzde yerel ve ulusal bir çok haber sitesi mevcut ve hepsi de özgün haber girme peşindeler. Yazı yazarak para kazanmak ve ek gelir elde etmek istiyorsanız, haber yazma konusunda kendinize güveniyorsanız, haber sitelerine editör olabilir ve ayda en az 1500 TL kazanabilirsiniz. Üstelik günde 3 haber girmeniz yeterli olacaktır.
  • Dergi ve Gazeteler İçin Yazılar Yazmak : Örneğin, çok sinema filmi izliyor ve eleştirisel üslubunuza güveniyor iseniz iyi bir eleştiri yazısı yazmak için size para ödeyecek dergile bulabilirsiniz. Hem bu sayede zevkle işinizi yapar hem de para kazanmış olursunuz.
  • Tercüme Ederek Para Kazanmak : Yabancı diliniz iyi ise çevirmenlik hizmeti sunarak da para kazanabilrisiniz. Örneğin İngilizce yazılmış bir romanı Fransızcaya çevirmeniz size güzel kazanç sağlayacaktır.

Yazı yazarak para kazanmak elbette bu öneriler ile sınırlı değil. Kurgular planlayıp hikayeler satabilir, yazarlık koçu yapabilir, gezi yazıları yazabilir hatta komedyenler için text bile yazarak para kazanabilirsiniz. Şimdi başlamak için, size uygun iş teklifini aşağıda ki yorum bölümüne bırakabilir ve size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Organik Ürünler Satarak Para Kazanmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here