Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

0
7
Yasal ve Kanuni Takip

Ziyaretçilerimiz hepinize merhaba, yasal takipte olanlara kredi veren bankalar hangileridir üzerine konuşacağız. Normal şartlarda bankaların size kredi vereceği zaman baktığı ilk kriterin kredi notu olduğunu söylemiştik. Ancak bundan önce çoğu kimsenin bilmediği yasal takipte olup olmadığınızın kontrolü yapılmaktadır. Öncelikle yasal takibe girenler bankaya borcunu uzunca bir süre ödememiş ve borcun tahsili için herhangi bir olumlu adım atmadığı için olay buraya kadar gelmiştir. Öncelikle borcunuzu ödeyebilmeniz için banka sizlerle uzlaşmaya çalışır ancak bu durum olumsuz sonuçlanırsa avukat devreye girer. Banka tarafından görevlendirilen avukat hakkınızda yasal işlem başlatır ve yasal takibe girmiş olursunuz. İnsanlar arasında “yasal takipte olanlara kredi verilmez” bilgisi hakim olduğu için çok büyük bir hataya düşülür. Bankalar sadece kara listede olanlara kredi vermez, bunun dışında yasal takipte olmanız kredi alamayacağınız anlamına gelmeyecektir. Zaten kara listede bulunuyorsanız bankaların asla kredi vermeyeceği kişilerden biri olduğunuzu söylememiz yanlış olmayacaktır.

Yasal Takipteyim Nasıl Kredi Alabilirim?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, yasal takipte olmanız kredi almanızın önünde engel değildir. Size kredi verecek banka bulmanız bir hayli zor olacaktır. Fakat bu durumda olanların genellikle kefil ile kredi aldıklarının altını çizelim. Yani sizden daha temiz bir kredi siciline sahip olan yakınınız ile kredi çekmeniz mümkün hale gelebilir. Diğer tercih edilen yol ise tanıdık bir banka müdürüdür, bir bankada müdür olarak çalışan bir yakınınız varsa kredi notunuza ya da yasal takipte olmanıza bakmaksızın kredi alabilirsiniz.

Yasal Takibe Takılanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bu konuda bir banka adı vermek mümkün değildir. Çünkü her bankanın o an ki olağan durumuna bağlı olarak size kredi verip vermeyeceği değişecektir. Bankalar belirli dönemlerde faiz oranlarını düşürerek ya da vade oranlarını artırarak müşteri sayısını artırmayı hedefler. Örneğin A bankası size kefil ile kredi vermeyi kabul ederken B bankasından bu krediyi alamayabilirsiniz. Kısacası yasal takipte olanlara kredi veren bankaları güncel olarak arayıp sormanız gerekiyor. Yani QNB Finansbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank vb. köklü bankalardan başlayarak 5-10 telefon görüşmesi yaparak bu bilgiye güncel olarak ulaşabilirsiniz. Aldığımız duyumlara göre QNB Finansbank’dan yasal takipte olmasına rağmen kredi alabilen kişiler mevcut, bilginiz olsun. Son yapılandırma yasası çıktıktan sonra piyasadaki yazıları analiz edip hepsinin eskidiğini görünce 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar üzerine bir makale hazırladık. Okumanızı öneriyoruz, bunun dışında yasal takipte olanlar aşağıdan yorum yaparak sorularını sorabilirler.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank Kredi Hesaplama başlıklı makalemizde kredi ve kredi hesaplama finansbank hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here