YapıKredi Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme

YapıKredi Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme

YapıKredi Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Sorgulama

Hepimiz kredi kartı kelimesini sıkça ister günlük yaşantımız da alışveriş yaparken ister sanal ortamda internet üzerinden alışveriş yaparken, ödeme yöntemlerinde kredi kartı yer almaktadır. Peki, kredi kartı nedir? Bankaların müşterileri için üzerinde belirli bilgilerin yer aldığı şeklinde tasarlanmış, pos makinesine sahip iş yerlerinden rahatlıkla alışveriş için kullandığımız ve nakit olarak para çekebildiğimiz bir araçtır. Genellikle nakit para yerine kullanıldığından alternatif ödeme türlerinden birisi olarak listede yer almaktadır.

Kullanıcıya göre kartın limiti belirlenmektedir. Kullanıcı kendi gelirini ve giderini göz önünde bulundurarak limitini belirler. Bu limit bize kredi kartının her ay hesap kesim tarihine kadar, ne kadar harcama yapacağımızın limitidir, miktarıdır. Nakit para çekme işlemi ise acil nakit’e ihtiyacımız olduğunda, belirli faiz oranların da kartımızın ait olduğu bankanın ATM’lerinden istediğimiz zaman, kartımızın limiti karşılığı kadar para çekimi yapabiliriz. Kredi kartı sahibi olabileceğimiz birçok banka vardır. Her bankanın kendine özgü farklı türlerde ve avantajlarda kartı vardır. Ama hepsi aynı amaca hizmet etmektedir. Biz bu yazımızda Yapı Kredi’nin kart başvurusu ve sürecini inceleyeceğiz.

YapıKredi Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi de kredi kartı başvurusu için birden çok yöntem vardır. Bu yöntemlerden en kullanışlı olanı Yapı Kredinin www.yapikredi.com.tr web sitesi üzerinden yapılandır. Web sitemize girdikten sonra ana sayfa da ki menülerden ‘Bankacılık Hizmetleri’ seçiyoruz. Karşımıza alt menüler gelecektir. Alt menülerden de ‘Bireysel’ seçeneğine tıklıyoruz. Yeni sayfada Bireysel Bankacılık altında birçok seçenek bulunmaktadır. Biz bu seçeneklerin ‘Kartlar’ linkine tıklıyoruz. Sayfamızda kredi ve banka kartları için ayrı ayrı linkler bulunmaktadır.

Kredi kartlar için bulunan detaylı bilgi linkini seçiyoruz. Bu sayfada hemen karşımıza ‘Hemen Başvur’ butonu çıkıyor butona tıklayarak önümüze gelen formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak başvurumuzu yapmış bulunuyoruz. (Bankacılık Hizmetleri> Bireysel> Kartlar>Kredi kartları>Hemen Başvur) Diğer başvuru yöntemlerinden birisi ise Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesinden başvuru yapabilirsiniz. Bunun için bankanın müşterisi olmalı ve internet bankacılık şifresi almanız gerekmektedir. Şifre alma işlemlerinde bilgilerinizi forma eksiksiz ve doğru girip şifre alma işlemi gerçekleştirilir. Ya da şehrinizde ki Yapı Kredi şubesinden başvurabilirsiniz.

YapıKredi Kredi Kartı Başvuru Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi kartı başvurumuzu yaptıktan sonra banka bizim bilgilerimizi değerlendirmeye alır. Değerlendirme sonucunda kredi kartı başvurumuz sonuçlanır. Yapı Kredi bizim başvurumuzun sonucunu öğrenebilmemiz için bir den çok seçenek sunmuştur. Yapı Kredinin web sitesine girerek ana sayfada bulunan ‘Bankacılık Hizmetleri’ seçiyoruz. Karşımıza alt menüler gelecektir. Alt menülerden de ‘Bireysel’ seçeneğine tıklıyoruz. Yeni sayfada Bireysel Bankacılık altında birçok seçenek bulunmaktadır.

Biz bu seçeneklerin ‘Kartlar’ linkine tıklıyoruz. Sayfamızda kredi ve banka kartları için ayrı ayrı linkler bulunmaktadır. Kredi kartlar için bulunan detaylı bilgi linkini seçiyoruz. “Kredi kartı başvurularınızı, ister internet şubesinden, isterseniz de web sitemiz üzerinden sorgulayabilirsiniz.” Yazısında bulunan linke tıklayarak başvuru sonucuna bakabilirsiniz. (Bankacılık Hizmetleri> Bireysel> Kartlar>Kredi kartları).

Oylama

Bir önceki yazımız olan Emlak Konut Borç Sorgulama başlıklı makalemizde Emlak Konut ve emlak konut nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın