Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

0
167

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bir çok ihtiyacınızı karşılık bulabilirsiniz. Tatile çıkmak veya evinizi yenilemek için ya da eğitiminiz için Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası’nın bu kredi ürününün özelliklerini ve nasıl başvuruda bulunacağınızı yazımızın devamını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ve vade seçenekleri

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi ürününden yararlanmak istediğinizde maksimum 36 ya vade seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Sizlerde kullanmak istediğiniz kredinin aylık ödemelerinin aylık gelirinize orantılı olacak bir şekilde vade seçebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi ürününde 9.000TL kredi için eğer 24 ay vade seçerseniz kredinizin faiz oranı %1,20 olacaktır. Eğer 15.000TL için 36 ay vade seçeneğinden yararlanmak isterseniz kredi faiz oranı %1,16 olarak hesaplanmaktadır. Daha yüksek krediler için banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi çekmek için gerekli belgeler

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi çekmek için bazı belgelere ihtiyacınız olacaktır. Kredi başvurusu yapmanız için bu evrakları bankaya beyan etmeniz gerekmektedir. Bankaya beyan etmeniz gereken evraklar aşağıda sıralanmıştır.

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • İkametgah

Yapı Kredi Bankası kredi başvurusu yapmak için kefil ön şartı aramamaktadır. Ancak bankanın yapacağı kredi risk incelemeleri sonrasında kefil ihtiyacı doğabilir.

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için size en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine uğrayabilirsiniz. Bankanın şubesinde yetkili kişiye gerekli evrakları beyan etmeniz ve kredi başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvuru sonrasında banka sizlere 3 iş günü içerisinde kredi başvuru sonucunu bildirecektir.

Bankanın şubeleri dışında Kredi cinsi boşluk, vatandaşlık numaranız boşluk, aylık net gelirinizi yazıp SMS olarak 4411’e gönderebilirsiniz. Kredi başvurunuzu Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığından veya ATM’lerden de gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi başvurunuzu ayrıca internet aracılığı ile de gerçekleştirmeniz mümkün. İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmak için aşağıda bulunan ” Hemen Başvur ” butonuna tıklayınız. Açılan sayfada gerekli bilgileri doldurarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemini bitirdikten sonra kısa bir süre sonra banka sizlere kredi başvuru sonucunuzu bildirecektir. Olumlu sonuçlanan kredileri kullanabilmek için bankanın şubelerine uğramanız gerekmektedir.

1

Bir önceki yazımız olan Emekliye Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde emekliye kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here