Web Tasarım Para Kazandırır mı?

0
11
web site yaparak para kazanma

Ülkemizde her şirketin web sitesi kurma ihtiyacı yanı sıra bir çok sektörde reklam amaçlı duyurular için web sitesi önemli rol oynamaktadır. Pazar payının sürekli arttığı teknoloji dünyasında web sitelerinin yeri tartışılmaz. Üstelik İSMEK tarafından da verilen eğitimler sayesinde web sitesi tasarımcısı olmak hiç de zor değil ve ücretsiz. Belli bir eğitimden sonra HTML, photoshop ve grafikler konusunda uzman olabiir ve web tasarım işi ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik gelişen yazılım dünyasında yerini alan hazır web sitesi şablonu arayışında olan kişi ve firmalara, temalar düzenleyerek daha da fazla kazanmanız muhtemel. Web tasarımı için bilmeniz gerekenler tecrube ile beraber site oluşturmakta kullanılan araçları az çok kullanmayı bilmek. Peki; Web Tasarım Para Kazandırır mı?

web site yaparak para kazanma

Size küçük bir tavsiye verelim. Site oluşturmak için gerekli olan araçları az çok kullanmak dememizde ki amaç, bir çok firmanın satın alabileceği siteleri oluşturmanız oldukça basittir. Hatta bazı hazır şablonlar üzerinde eklemeler yaparak, içerik oluşturmanız ve görselleri ( ürünleri ) eklemeniz, firmaları memnun etmeniz açısından yeterli olacaktır. Örneğin; işe mahallenizden başlayabilirsiniz. Etrafınızda ki küçük büyük firmalara giderek web tasarım yaptığınızı ve bunu ufak ücretler karşılığında hazırladığınızı belirtmeniz onları bu işi yaptırmaya sevk edecektir. Özellikle KOBİ dediğimiz firmalar, 500 TL karşılığı yapabileceğiniz web sitelerine hayır demezler. Tabi bunun için önceden hazırladığınız birkaç web sitesini referans göstermeniz işi kapmanız açısından daha olumlu olacaktır. Yani sonuç olarak web tasarım para kazandırır mı? sorusuna cevap, evet web tasarım yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Web Tasarımdan Para Kazanmak İçin Öneriler

  • İş ilanı verebileceğiniz sitelere ilan bırakabilirsiniz.
  • Hangi sektörün neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz, firmaya vereceğiniz vaadler açısından önem taşır. O nedenle sektörlerin ihtiyaçlarını iyi algılamalısınız.
  • Firmanın ihtiyaçları doğrultusunda tasarımlara imza atın.
  • Sosyal medyayı iyi kullanın ve yaptığınız işin reklamını yapın.

Web Tasarım Kaç Para Kazandırır?

Web siteleri satış pazarı çeşitli fiyatlandırmalar ile allak bullak gibi gözükse de 300 TL altında bir web sitesi hazırlanamaz. Üstelik bu fiyat, hazır şablon üzerinde sadece yazılarda ki değişkenlikler için verilen fiyattır. Tasarıma ek olarak sunacağınız düzenlemeler ve firmanın ürünlerinin görsellerini çekip siteye eklemeniz halinde daha fazla rakam talep edebilirsiniz. Emeğiniz ne kadar artar ve tasarımınıza ne kadar güveniyorsanız o denli paralar da kazanabilirsiniz. Web tasarım işi yapıp ayda en az 5 firma ile çalıştığınızı ve 500 TL ortalama fiyattan çalıştığınızı varsayar isek 2500 TL kazanmanız ilk etapta zor olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evde internetten ne satabilirim 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here