Web Site Yaparak Para Kazanmak

0
9
Web Site Yaparak Para Kazanmak

İnternetten para kazanmanın yolları denilince akla ilk gelen Web Site Yaparak Para Kazanmak oluyor. Bugün sizlere nasıl bu işte başarılı olabileceğinizi ve hangi yanlışlardan uzak durmanız gerektiğini anlatacağız. Böylece boş yere zaman kaybı yaşamamış ve para kazanmaya hazır olacaksınız. Şu cümleyi de baştan söyleyelim zira hayaller ile gerçekler farklıdır; kolay para kazanmak cümle içinde kullanılsa da mümkün değildir. Her işin zorluğu ve ayrı bir keyfi vardır. Bu bilinç ile satırlarımıza yön verelim…

Amacınız ek gelir ise, web site yaparak internetten para kazanmayı para kazanmanın yolları arasına alabilirsiniz. Bunu rahatlıkla söyleyelim üstelik gerçekçi ve hayali olmayan bir iş dalıdır. Yüksekten uçmanızı sağlamaz ama geçinmenizi sağlayacak rakamlar sizi bekler. Peki nasıl ve nereden başlamalı? Yeni başlayanlar için web sitesi yaparak para kazanma rehberi başlıyor.

Web Site Yaparak Para Kazanmak

Kazanmanın Anahtarı REKLAM

Uzun uzun yazılar yazıp kafa karışıklığı yaratmak bize göre değil. Gerçekten web sitesinden para kazanmak istiyorsanız çözümü reklam almaktan geçiyor. Reklam dediysek gidip büyük firmaların kapısını çalmak illa reklamlarınızı sitemde yayınlıyım demek değil, Google Adsense ve benzeri bir çok kuruluş sitenize ekleyeceğiniz kodlar ile reklam yayınlatma ve karşılığında size aylık paralar ödemekte.

Yazımıza devam ederken aralarda birkaç tavsiye de ekleyelim. Her site için Google, Adsense hesabını onaylamaz. Sitenizin içerik bakımından zengin ve faydalı olması, tasarımının sade ve anlaşılır olması, seo ayarlarının düzgün yapılmış olması gerekmekte. Ve en önemlisi de okur açısından “aradığımı buldum” demesi gerekmekte. Adsense, web site sahiplerinin bir numaralı gelir kaynağıdır ve en güvenilir reklam hizmetidir. O nedenle web site yaparak para kazanmak istiyorsanız sabredip site içeriğinizi zenginleştirdikten sonra Adsense için başvuruda bulunmanız en doğrusu olacaktır.

Web siteniz tamam ve artık reklamlar da dönmeye başladı peki nasıl ve ne kadar kazanırsınız? İnternetten para kazanmanız için web sitenize gelen ziyaretçinin o reklamardan birine tıklaması yeterli. Bu sayede ek gelir kapıları sonuna kadar açılmış demektir.

Web Sitesine Trafik Çekme

Evet, internetten para kazanmanın daha doğrusu web sitenizden nasıl para kazanacağınızı öğrendiniz sayılır. E haliyle kazanmanız için reklamlara tıklanması gerek bunun için de siteye ziyaretçi trafiği sağlamalısınız. Çok büyük harcamalar yapmadan size ziyaretçi getirecek birkaç öneri; her gün en az 1 yazı paylaşımda bulunun ve gerçekten işe yarar, akıcı dil ile yazılmış, sıkıcı olmayan yazılar paylaşın. Google arama alanına ne yazdınız da buradasınız? İşte, web sitenize ziyaretçi çekmenin sırrı, doğru kitleye doğru bilgiyi ulaştırmaktan geçmekte.

Bir önceki yazımız olan Köşeyi Dönmenizi Sağlayacak 20 Sağlam İş Fikirleri İncelemesi başlıklı makalemizde 20 ek iş fikri, alternatif iş fikirleri ve ek iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here