Vakıfbank EFT Saatleri Kaça Kadar

0
5

Kısa adı olan Vakıfbank olarak bilinen Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı; 1954 yılında dönemin Başbakanı olan merhum Adnan Menderes tarafından verilen talimat sonrasında kurulmuş  olan bir bankadır. Kurulduğunda sermayesi 50 milyon TL olan banka kısa sürede Türkiye ‘nin önemli kamu bankalarından birisi haline gelmiştir. En son olarak Vakıf Katılım Bankası ile katılım bankacılığına da giriş yapmıştır. Banka % 25,18 ‘lik bölümü halka arz edilmiştir. Vakıfbank hakkında kısaca sizlere bilgi paylaşımında bulunduktan sonra şimdi de Vakıfbank EFT saatleri kaça kadar bir göz atalım.

Öncelikle EFT ve havale işlemi çok karıştırıldığı için; EFT işleminin farklı bankada bulunan farklı iki hesap arasında yapılan para gönderme işlemi olduğunu belirtelim. EFT ‘nin farklı bankalar arasında bir işlem olması hasebiyle; işlemin gerçekleştirilebildiği zaman aralıkları sınırlıdır. Örneğin hafta sonu ve resmi tatil günlerinde EFT yapılamamaktadır. Bu tüm bankalar için geçerlidir. Vakıfbank EFT saatleri ise; hafta içi mesai günlerinde saat 09:00 ile 16:45 arasındadır. Bu saatler haricinde ya da haftasonu ve resmi tatil günlerinde verilecek EFT emirleri sonraki iş gününde saat 09:00 itibariyle işleme alınmaktadır.

Havale işlemi ise; aynı bankada bulunan farklı banka hesapları arasındaki para gönderme işlemi olduğu için herhangi biri süre sınırlamasına tâbi değildir. Yani Vakıfbank havale saatleri konusunda bir sınırlama olmamakla birlikte 7 gün 24 saat havalelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu aynı zamanda tüm bankalar için de geçerli bir husustur.

Vakıfbank EFT işlemleri; internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve yine şubelerde gişe görevlileri vasıtasıyla yapılabilmektedir. Şubelerden EFT işlemi yapmayı düşünlere; Vakıfbank çalışma saatlerinin 09:00 – 17.00 arası ( saat 12:30 – 13:30 arası öğle arası ), müşteri hizmetleri üzerinden EFT yapmayı düşünenlere de; Vakıfbank müşteri hizmetleri telefon numarasının 444 0 724 ve 0 850 222 0 724 olduğunu da hatırlatmış olalım.

Yine yurt dışından para transferi yapmayı düşünenler için; Vakıfbank Swift Kodu ( yurt dışından yapılacak para transferlerinde bu koda ihtiyacınız olacaktır ) ‘nun da TVBATR2A olduğunu söylemiş olalım.

 

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here