Uzaktan Evde Sekreterlik işi 2018

1
10
Evde sekreterlik işi yapmak
evde sekreterlik yapma işi

Evde çalışarak para kazanma yöntemlerinin içinde, yükselen bir yere sahip olan, Uzaktan evde sekreterlik işi ‘nden bahsedeceğiz. Bu yazımız özellikle evden çalışmak isteyen bayanlara hitap ediyor. Şimdiden keyifli okumalar.

Uzaktan Evde sekreterlik işi 2017

Uzaktan sekreterlik işi

Gelişen, değişen dünyada nasıl ihtiyaçlarımız, giyimimiz, evlerimiz, yediklerimiz değişiyorsa, mesleklerimiz de değişime uğruyor. Sekreterlik de çalışma ortamı değişen , dönüşen mesleklerden biri. Artık firmalar, iş adamları ofislerin girişinde bütün gün bilgisayar başında oturan sekreterler yerine ”uzaktan evde sekreterlik işi” tercih ediyorlar. Bunun birçok sebebi olmakla birlikte üç temel nedenden bahsedelim. Birincisi artık firmalar sanal ofis fikrine daha sıcak bakıyorlar. Yani şirketlerini görünmez olarak kuruyor, işlerini internetten yürütüyorlar. Ya da home ofis kuruyorlar. Böylece ofis tutmayarak maddi yükümlülüğün altında kalmıyorlar. İkincisi uzaktan sekreterliğin onlar için yine ekonomik açıdan daha uygun olması.Üçüncüsü ise çok seyahat eden işadamları sabit bir yerde kalamadıklarından evinden çalışan ve her an ulaşabilecekleri sekreterler istiyorlar.

Uzaktan Evde Sekreterlik işi
Uzaktan Evde Sekreterlik işi

Uzaktan sekreterlikte neler yaparsınız?

İşvereniniz, evinizin telefonunu ofis telefonu olarak kullanacak siz de gerçek bir sekreter neler yaparsa onları yapacaksınız.
Yöneticinizin işlerini planlayacak, telefonlara bakacak, mailleri iletip ve cevaplayacak, randevuları ayarlayacak, rezervasyonlar yapacak, müşterilerle görüşmeler yapıp not alacak, sanki ofisteymiş gibi çalışacaksınız.
Diksiyonunuzun düzgün olması, iş disiplinine sahip, soğuk kanlı ve anlayışlı olmanız bu meslekte sizin için artı özellikler olacak, çoğunluğun arasından sıyrılmanızı sağlayacaktır.

Uzaktan Sekreterliğin Avantajları?

Uzaktan sekreterliğin en güzel yanı evinizde çalışıyor olmanızdır. Evinizdeki diğer sorumluluklarınızı ( çocuklar, bulaşık, ütü, yemek vs) aksatmadan yerine getirirken evde sekreterlik işi yapabilirsiniz. Ofise gitmek için çekilen trafik, yemek, kıyafet dertleriniz yok.
İkinci güzel yanı, evinizde çalıştığınızdan ek gelir sağlamak için uzaktan sekreterlik dışında başka işler de yapabilirsiniz.
Uzaktan evde sekreterlik işi ülkemizde henüz yaygınlaşmadı. Ama evden yapılabilecek işler arasında önü en açık meslekler sıralamalarında ilk 10’a giriyor ve Avrupa’da çok fazla tercih edilen bir sistem. Yani yükseliyor ve yükselecek. Bu meslek yaygınlaştığında herkes yapmak için can atarken siz deneyimli olduğunuzdan en çok tercih edilen kişi olacaksınız.

 

Uzaktan Evde sekreterlik işi hem şirketler hem de çalışanlar için rahat ve karlı bir iş. Sermaye gerektirmiyor, maliyet yaratmıyor. Siz de yaşam standartlarını yükseltmek, ailenize maddi destek olmak, kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için ek iş arıyor ve sizin için uygun işin uzaktan sekreterlik yapmak olduğunu düşünüyorsanız internetten iş ilanlarını araştırabilir, yazımızın sonundaki yorum yap bölümünden kişisel bilgilerinizi ve iletişim adreslerinizi içeren ilanlar bırakabilirsiniz. Bol şanslar ve iyi kazançlar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Bayanlara evde yapılacak işler 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here