Türkiye’nin En Zengin İş Adamları Sırasıyla Kimlerdir?

0
15
En zengin Türk İş adamları

Ülkemiz çok garip bir ülke. Maalesef zengin ile fakir arasındaki uçurum ise her geçen gün daha da artıyor. Her yıl yapılan Türkiye ‘nin zenginleri listesindeki rakamlara baktığımızda insan hayretlere düşüyor. Tabii ki bu listedeki kişilerin de bu noktalara kolay gelmediğini bir mücadele verdiğinin de altını çizmek gerekiyor. Son birkaç yıldır Türkiyenin en zengin iş adamı sıralamasına baktığımızda Murat ÜLKER ‘in liste başı olduğunu görüyoruz. Şimdi Murat Ülker kimdir Türkiye’nin en zengin iş adamları sırasıyla kimlerdir biraz daha yakından göz atalım.

Murat Ülker

Ülkemizin en önemli markalarından birisi olan Ülker ‘in de içerisinde bulunduğu Yıldız Holding ‘in sahibi olan Murat ÜLKER; 1959 doğumlu olup, Betül Hanım ile evlidir. Mustafa, Yahta ve Fatih isimli 3 oğlu bulunan Murat ÜLKER; Ülker ailesinin tek erkek çocuğu ve dolayısıyla da varisi konumundadır. Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Murat ÜLKER ‘in; sporu sevdiği, sosyal medyada aktif olarak yer aldığı bilinmektedir. Kişisel serveti ise yaklaşık olarak 3 milyar dolar civarındadır.

Hüsnü Özyeğin

Fiba Holding ‘in sahibi olan Hüsnü Özyeğin; turizm, inşaat, enerji ve finans sektörlerinde oldukça aktiftir. 2,6 milyar dolarlık serveti ile Türkiye ‘nin 2. zengini pozisyonunda olan Hüsnü Özyeğin 71 yaşındadır.

Ferit Faik Şahenk

n11.com, Doğuş Holding, restoran zincirleri, finans, vs. gibi çok geniş bir alanda faaliyetlerine tam gaz devam eden Ferit Faik Şahenk; henüz 51 yaşında olup, listemizdeki en genç isimlerden birisi olurken, 2,4 milyar dolarlık şahsi servete sahip olduğu bilinmektedir. Bu rakamla aynı zamanda dünyadaki en zengin 722. iş adamı unvanını da elinde bulundurmaktadır.

Semahat Sevim Arsel

Listemizdeki ilk kadın olma başarısını gösteren Semahat Sevim Arsel; 87 yaşında olup, 2,2 milyar dolarlık şahsi serveti ile Türkiye ‘nin en zengin kadını unvanını elinde bulundurmaktadır. Bu unvanı uzun süredir elinde bulunduran Semahat Sevim Hanım; dünya sıralamasında da 810. sırada olup, Koç Holding ‘in varislerindendir.

Erman Ilıcak

Listemizin genç isimlerinden birisi de 2 milyar dolarlık şahsi serveti bulunan Erman Ilıcak ‘tır. Rönesans Holding ‘in yönetim kurulu başkanı olan Erman Ilıcak henüz 48 yaşındadır.

Mustafa Rahmi Koç

İş hayatını noktalayan ve Koç Holding ‘in onursal başkanlık görevini yürüten Mustafa Rahmi Koç; 85 yaşında olup şahsi olarak 2 milyar dolarlık bir serveti vardır.

Mustafa Küçük

Tekstil piyasasında fırtına gibi esen LC Waikiki markasının sahibi olan Mustafa Küçük ‘ün 2 milyar dolarlık serveti bulunmaktadır. Bu servet ile dünyada 906. sırada yer alan Mustafa Küçük 51 yaşındadır.

Şarık Tara

Turizm, enerji, inşaat gibi önemli sektörlerde ön sıralarda bulunan Enka İnşaat ‘ın sahibii olan Şarık TARA 2 milyar dolarlık kişisel servete sahip olup, 85 yaşındadır.

Bir önceki yazımız olan 65 Yaş Maaşı Nasıl Alınır? 2020 Yaşlılık Aylığı Ne Kadar? başlıklı makalemizde 65 yaş aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here