Türkiye Finans Eft Saatleri Kaça Kadar

0
5

EFT işlemleri için belirlenmiş olan işlem saatleri bankadan bankaya farklılık gösterebilmekte, dolayısıyla tüketiciler tarafından da bu saatlerin bilinmesi önem arz etmektedir. Bunun bilinmemesi halinde EFT saatlerinin kaçırılması halinde ise; EFT işlemimiz o gün gerçekleşmeyecek dolayısıyla para göndermek istediğimiz kişiye de para ulaşmayacaktır. Daha önce birçok bankanın EFT saatleri ile ilgili sizlere bilgi paylaşımında bulunduğumuz üzere bu yazımızda da Türkiye Finans EFT saatleri kaça kadar açıklayacak ve kısaca banka hakkında da bilgi vermeye çalışacağız.

Türkiye Finans Hakkında

Türkiye Finans Katılım Bankası; Family Finans ve Anadolu Finans adlı iki finans kurumunu tek çatı altında birleşerek, 2005 yılı itibariyle de BDDK ( Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ) ‘dan gerekli izinleri alması sonucunda bankacılık faaliyetlerine başlamıştır. Bugün itibariyle yaklaşık 1 milyon civarı müşterisi, 4 binden fazla çalışanı, 300 civarı da şubesi olduğu değerlendirilmektedir. 2008 yılında Suudi Arabistan ‘da faaliyet gösteren finans kurumlarından olan NCB tarafından % 61 ‘lik payı satın alınmıştır. Aldığı bu sermaye gücü ile Türkiye Finans Katılım Bankası daha üst sıralara tırmanmaya da devam etmektedir.

EFT Kaçta Başlıyor Kaçta Bitiyor

EFT işlemlerinin bankalar arası fark edebilen belli zamanlarda yapılabildiğini söylemiştik. Türkiye Finans EFT saatlerine baktığımızda ise; saat 09:00 itibariyle EFT işlemlerinin başladığını, saat 17:15 itibariyle de sona erdiğini görmekteyiz. EFT saatlerinin yanı sıra; EFT işlemlerinin sadece hafta içi günlerde yapılabildiğini de unutmamak gerekiyor. Hafta sonu tatil günleri olan Cumartesi ve Pazar günleri ile resmi tatil günlerinde (1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos, 28 Ekim yarım gün, 29 Ekim ile dini bayram tatilleri) de maalesef EFT işlemi yapılamamaktadır.

EFT Saati Dışında Verilen EFT İşleminde Ne Olur

Böyle bir EFT emri vermeniz durumunda ise; EFT emriniz işleme alınacak ancak yerine getirilemeyecektir. Bu EFT emrinizi internet bankacılığı hesabınızdan ya da mobil bankacılık hesabınızdan da görebilirsiniz. Arzu etmeniz halinde iptal de edebilirsiniz. Bu EFT emirleriniz daha sonra ilk iş günü EFT saatlerinin başlaması ile birlikte yani saat 09:00 ‘da işleme alınarak yerine getirilecek, para transferi de karşı tarafa ulaştırılacaktır.

Türkiye Finans EFT Kanalları

Türkiye Finans Katılım Bankası müşterileri EFT işlemlerini, ister Türkiye Finans şubelerinden, ister müşteri hizmetlerinden, isterlerse de İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirebilirler. Müşteri hizmetleri üzerinden EFT işleminizi; 444 2 444 ya da 0 850 222 22 44 nolutelefonu aramanız ve hesap işlemleri menüsünden EFT alt menüsünden bağlanacağınız müşteri temsilcisi vasıtasıyla yapabilirsiniz. Şubelerden EFT yapacaklar için Türkiye Finans çalışma saatlerinin saat 09:00 ile saat 17:00 arasında olduğunu da yeri gelmişken hatırlatalım. Saat 12:30 ile saat 13:30 arası öğle arası nedeniyle şubeler kapalı bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here