Turkcell SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Turkcell SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Kişiler anlık olarak kredi notunu öğrenme ihtiyacı duyabiliyorlar. Genel olarak ani bir şekilde kredi ihtiyaçları ortaya çıktığında kişiler ilk olarak bankalara gitmeden kredi notlarını öğreniyor ve bu doğrultuda hareket ediyorlar. İnternet üzerinden öğrenilebilen kredi notları için kişiler eğer internet sitesi aramak istemezlerse Turkcell hatlarını kullanarak cep telefonlarından kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Bu işlem için kişilerin herhangi bir üyelik gerçekleştirmesi de gerekmiyor.

Bu işlem için kişiler telefonlarının mesaj kısmına girdikten sonra 11 haneli TC kimlik numaralarını doğru bir şekilde giriyorlar. Ardından doğum yıllarını bir boşluk bırakan giren kişiler bu mesajı 1122’ye gönderiyor. Mesajın gönderilmesinden bir süre sonra da sistem tarafından sizin kredi notunuz mesaj olarak gönderiliyor.

Bu aşamada kişiler 1 ile 1900 arasında değişen kredi notlarını telefonlarında rahatlıkla görebiliyorlar. Bu kredi notlarına göre de kişiler bankalara başvurularını gerçekleştirerek kredi alıp alamayacaklarını öğreniyorlar. Kişilerin kredi notları kesinlikle kredi alabileceklerinin bir garantisini sunmazken aksi durum olarak kesinlikle kredi alamayacakları gibi bir durum da söz konusu olmuyor.

Kredi Notları Hangi Dönemi Kapsıyor?

Kişilerin kredi notları son 5 sene içerisinde gerçekleştirdikleri işlemlere göre değişiklik gösteriyor. Bu doğrultuda 5 sene öncesinde alınan ve ödenmesinde sorun yaşanan krediler varsa kişiler bir süre sonra bu kredi sebebiyle düşük olan ndan kurtulabiliyorlar. Benzer bir durumda kusursuz bir biçimde ödedikleri ve puanlarını yükselten bir kredi de 5 sene sonrasında puan hesaplamasına dâhil olmayı bırakıyor.

Turkcell Kredi Notu İptali

Kredi notu başvurusunu yaptıktan sonra 9 TL ücretlendirmesi olan kişiler bu bedeli faturalarından rahatlıkla görebiliyorlar. Bu işlem herhangi bir üyelik olmadığından iptal edilmesine de gerek olmuyor. Sistem kullanıcılarına her ay güncel notlarını belirtme gibi bir işleyiş göstermiyor. Bu sebeple de yalnızca tek seferlik yapılan 9 TL ödeme yeterli oluyor.

Turkcell SMS ile Kredi Notu Öğrenme
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Babasından Dul Kızına Kalan Maaşla Kredi Çekilebilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.