TEB Kredi Hesaplama

0
8

TEB kredi hesaplama aracını kullanarak, bankanın bünyesinde bulunan kredi ürünlerine başvuru yapmadan önce ödeme planınızı oluşturabilirsiniz. Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi ise yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

TEB kredi hesaplama

TEB kredi hesaplama makinesini kullanarak kullanmak istediğiniz kredinin ödeme planını önceden çıkarabilirsiniz. Kredi hesaplama işlemini her kredi başvurusu öncesinde yapmanız sizin için her zaman daha avantajlı olacaktır. Çünkü kredi geri ödemelerinizde sorun yaşamamak için kullanacağınız kredinin bütçenize uygun olaması gerekmektedir. Kredinin bütçenize uygun olup olmadığını ise kredi hesaplaması yaparak öğrenebilirsiniz. Kredi hesaplaması ile aylık ödeyeceğiniz tutar ve toplamda ödeyeceğiniz tutarı belirlediğinizde kredinin bütçenize uygun olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

TEB kredi hesaplama makinesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Açılan sayfa TEB resmi web sayfasıdır. Burada öncelikle kullanmak istediğiniz kredinin türünü seçmeniz gerekmektedir. Kullanmak istediğiniz kredinin türünü seçtikten sonra ise krediyi kaç ay vade ile kullanmak istediğinizi seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra kredinizi kullanmak istediğiniz döviz cinsini seçmelisiniz. Bu bilgileri girdikten sonra kredinin faiz oranı otomatik olarak karşınıza çıkacaktır. Son olarak iki seçenek ile hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan biri kullanmak istediğiniz tutarı girerek aylık ödeyeceğiniz taksit tutarını hesaplama, diğeri ise aylık ödeyebileceğiniz tutarı girip toplamda ne kadar kredi kullanabileceğinizi hesaplamadır. Bu seçeneklerden kendinize uygun olanı belirttikten sonra Enter butonuna tıkladığınızda kredinin geri ödeme detayları karşınıza çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan EFT Ücreti Almayan Bankalar Var Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here