TEB Arsa Kredisi

0
6
Arsa Kredisi Başvurusu

Arsa almak istediğiniz durumlarda sahip olduğunuz evi teminat göstermeniz halinde ev miktarının yüzde 60’ı oranında kredi kullanmanız sağlanmaktadır. TEB Arsa Kredisi, evin ekspertiz değerine göre verilmektedir. Kullanılan kredi faizi piyasada yer alan faiz oranı değişikliklerinden etkilenmemektedir. Kredi vadesi boyunca kullanılan TEB Arsa Kredisi faiz oranı sabit kalmaktadır. TEB Arsa Kredisi 36 aya kadar varan vadelere bölünmektedir. TEB Arsa Kredisi hesaplama aracı ile gerekli hesaplamalar basit şekilde yapılmaktadır.

TEB Arsa Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB ana sayfası üzerinden arsa kredisi girişi yapıldığında buradan hesaplama aracına yönlendirilmeniz sağlanmaktadır. Kredi yönlendirmesi için yapılan hesaplamada faiz oranları ihtiyaç kredisi faiz oranları ile yapılmaktadır. Arsa almak için kullanılacak faiz oranları müşteriden müşteriye göre değişiklik gösterdiği gibi genel faiz oranları bakımından da değişiklik göstermektedir. faiz oranı için müşterinin kredi notu son derece önemlidir. Aynı zamanda kredinin kullanılacağı dönemde bulunan ihtiyaç kredi oranları da faiz oranlarını etkilemektedir. Hesaplama aracı ile yapılan TEB Arsa Kredisi ile toplam ödeme miktarına ve aylık ödenmesi gereken taksit miktarlarına ulaşılmaktadır.

TEB Arsa Kredisi için faiz oranı

TEB Arsa Kredisi için faiz oranı 1,45 civarında bulunmaktadır. Konut değeri yaklaşık 600 bin civarında olan TEB Arsa Kredisi için kredi tutarı yaklaşık 500 bin civarında bulunmaktadır. 32 aylık bir vade ile TEB Arsa Kredisi için alınacak sonuçlarda ise faiz tutarı 1. 451.04 lira olarak görülmektedir. Aylık ödeme ise bu miktarlarda yaklaşık 1. 300.00 lira civarında bulunmaktadır. Toplam geri ödeme ise TEB Arsa Kredisi için 17, 190,00 lira olarak belirlenmiştir. Kredi için en az 3 ay vade yapılmaktadır. TEB Arsa Kredisi için maksimum vade ise 60 aya kadar çıkmaktadır. TEB Arsa Kredisi için en az çekilecek kredi miktarı 15 bin lira olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra en fazla belirlenecek kredi miktarı ise TEB Arsa Kredisi için 1 milyon kadardır. Teminat olarak ev ya da arsa gibi teminatlar gösterilmektedir. TEB Arsa Kredisi için kredi tahsis ücreti kredinin yüzde 0,5 yani kredi tutarının binde 5’i oranında verilmektedir. TEB Arsa Kredisi için ekspertiz ücreti 500 lira civarında bulunmaktadır.

İpotekli Arsa Kredisi

TEB Arsa Kredisi için gereken masraflarda ipotek masrafı da bulunmaktadır. İpotek masrafı için 159 lira belirlenmiştir.  Hayat sigortası TEB Arsa Kredisi için yapılmaktadır ve sigorta miktarı kredi kullanan kişinin yaş ve cinsiyetine göre değişiklik göstermektedir. Bu masraf TEB Arsa Kredisi için yapılan hesaplamalara dahil edilmemektedir. TEB Arsa Kredisi için istenen belgeler, nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ücretli olarak çalışan kişilerin maaş bordrosu, serbest meslek sahibi olanların son 3 yıllık bilançoları ve ipotek için gerekli tapulardır. Kat mülkiyeti gibi konularda da farklı belgeler TEB Arsa Kredisi için istenmektedir. Gerekli belgeler ile kısa sürede başvuru ve sonuç alınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here