TC No ile Kredi Notu Öğrenme

0
7

Herkesin merak ettiği T.C. no ile kredi notu öğrenme işlemi artık mümkün oldu. Biliyorsunuz daha önceleri bankalarda kuyruk beklerdik. Artık Findeks uygulaması sayesinde bu işlemler daha kolay oldu. Hepiniz bilirsiniz ki; kredi notu her bankanın en önemli kriteri. Sizin kredi notunuz düşükse kredi kullanmanız çok düşük ihtimal oluyor. Bunun içinde yapmanız gereken ve ya dikkat etmeniz gereken maddeler var diyebiliriz.Düzenli olarak sizde kredi notunuzu takip edebilirsiniz. Bunu Findeks uygulaması sayesinde yapabilirsiniz. Peki bankalar hala kredi notunu öğrenmemize yardımcı oluyor mu? Evet, yardımcı oluyorlar. Her iki yolla da belli bir ücret ödedikten sonra kredi notunu öğrenmek mümkün olacaktır.

Findeks Kredi Notunu TC No ile Öğrenme

Kredi notu öğrenmek için gereken ilk şey Findex sayfasına gidip üye kaydı yapmak. Bundan sonraki aşamada üye olduktan sonra yani sadece 4 TL ödeyerek T.C. no ile kredi notu sorgulama yapabileceksiniz. Bunun haricinde size bir kampanyada Findeks tarafından sunulacak. Aylık ödeme karşılığında düzenli olarak kredi notu sorgulatabilirsiniz.

Başka Yolla Kredi Notu Öğrenme

Bankalardan kredi çekmek isterken ilk yapmamız gereken kredi notumuzu öğrenmek olduğunu biliyoruz artık. Öncelikle İş bankasıyla başlayalım. İş Bankası aracılığı ile kredi notu sorgulama öğrenme işlemi yapabilmek için banka müşteri olmanız ilk şarttır. Tabi müşteri değilseniz direk kredi başvurusunda bulunup iletişime geçebilirsiniz. Eğer kredi sorgulama işlemi yaparsanız kredini notunuzu olumsuz yönde de etkileyeceğini unutmayın. Bu arada İş Bankası şubelerine gidip, kredi notu öğrenmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Zaten müşteri iseniz İş Bankası internet bankacılığından da ayrıntıları öğrenip, finansal durumunuzu gözden geçirebileceksiniz.

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Garanti kredi notu öğrenme sorgulama işlemlerinizi, banka şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Banka şubelerine gidecek vaktiniz yok ise ve Garanti müşterisi iseniz, internet şubesi aracılığı ile de ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenerek, banka kredisi başvurusu yapmadan önce, kredinizin onaylanıp onaylanmayacağına dair bilgiye sahip olabilirsiniz. Krediye ne zaman ihtiyaç duyacağınızı bilemezsiniz. Bu yüzden, ödemelerinizin daima zamanında ve eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz. Ödemelerinizde sorun yaşarsanız, bankalardan kredi alma konusunda da sıkıntılar yaşarsınız. Bu bilgileri verdikten sonra artık yapmanız gereken sadece biraz daha dikkat etmek olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here