Takasbank Çalışma Saatleri

Takasbank Çalışma Saatleri

İsmi duyulmamış bankalardan birisi olan Takasbank ile ilgili olarak bu yazımızda sizlere bankayı tanıtarak önemli bilgilerden olan Takasbank Çalışma saatleri ve müşteri hizmetleri numarası, internet adresi, EFT saatleri, vs. gibi konularda liste halinde paylaşmaya çalışacağız.

Takasbank Kime Ait?

Asıl adı İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. olan Takasbank; İstanbul Menkul Kıymetler Borsası  ‘nın  ve yine 104 üyesinin ortağı olduğu, mevduat kabul etmeyen bir bankadır. Ortaklık yapısına baktığımızda; en büyük pay sahibinin İMKB olduğunu görmekteyiz. Kalan ortaklar için belirlenmiş azami hisse değeri ise % 5 ‘tir. Bir nevi Merkezi Bankası gibi çalışan Takasbank; sıradan bir bankanın gördüğü işlevlerden ziyaden saklama ve takas işlemlerinin gerçekleştirilmektedir. Bankanın asıl amacı, sermaye ve para piyasalarındaki arasındaki köprü görevini görmek, piyasaların nakit ihtiyacını sağlamak, para akışı ve transferini de en hızlı şekilde yerine getirmektir. Bunun için T.C. Merkez Bankası ‘yla düzenlenen bir protokol ile; Merkez Bankası tarafından kullanılan EFT sistemini kullanmaktadır. Takasbank yapmış olduğu saklama ve takas işlemleri ile fon yönetimi sayesinde gelir elde etmektedir. 250 civarında personeli, 2 milyondan fazla hesap bulunmaktadır. Takasbank ‘ı kısaca tanıttıktan sonra şimdide Takasbank EFT-Havale saatleri, çalışma saatleri, internet adresi, vs. diğer bilgilerini de sizlerle paylaşalım.

Takasbank Çalışma Saatleri Kaça Kadar

Takasbank çalışma saatleri hafta içi saat 09.00 ile 17.00 arasında olup, saat 12:30 – 13.30 arası öğle arası nedeniyle kapalıdır. Hafta sonları ile resmi tatil günlerinde çalışma yoktur.

Takasbank EFT ve Havale Saatleri

Öncelikle şunu belirtelim Takasbank üzerinden yapılan işlem çeşitliliği sıradan bankalara çok farklılık arz etmektedir. Para transferleri işlemleri mesai başlangıcı olan saat 09.00 ile başlar ve; talimatlı EFT son giriş saat 16.15 ‘e kadar, talimatlı EFT son doğrulama saati ise saat 17.00 ‘ kadar yapılabilmektedir.

Takasbank İnternet Adresi ve Takas Web

Takasbank ‘ın internet adresine girmek için  http://www.takasbank.com.tr/ linkini kullanabilirsiniz. Online işlemler için de siteye girdikten sonra hemen sağ üstte bulunan Takas Webe Giriş bölümünden giriş yapabilirsiniz

Takasbank Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi

Takasbank çağrı merkezine ulaşmak için müşteri hizmetleri numarası olan 444 74 74 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Takasbank SWIFT Kodu

Ülkeler arası para transferi yapan biriyseniz bu durumda Takasbank Swift koduna da ihtiyacınız olacaktır. Takasbank için belirleniş olan Swift kodu TVABTRIS ‘tir.

Takasbank Genel Bilgiler Listesi

Takas Banka Çalışma Saatleri : Saat 09:00 ile saat 17:00 arası

Öğle Arası : Saat 12:30 ile saat 13:30 arası

Takasbank EFT ve Havale Saatleri : Saat 09:00 ‘da başlamakta, para transferi emri için sat 16:15 ‘e kadar, talimat doğrulama için ise Saat 17.00 ‘a kadar işlem alınmaktadır.

Takasbank Çağrı Merkezi Numarası : 444 74 74

Takasbank Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri : Herhangi bir sınırlama bulunmayıp 7 gün 24 saat boyunca arayabilirsiniz.

Takasbank Swift KODU : TVABTRIS

Takasbank İnternet Sitesi : www.takasbank.com.tr

Takasbank Çalışma Saatleri
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan EFT Ücreti Almayan Bankalar Var Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın