Sürat Kargo Çalışma Saatleri 2019

0
12
Sürat Kargo Çalışma Saatleri

Sitemizde sizlere daha önce birçok kurum ve şirketin çalışma saatlerinden bahsettiğimiz üzere bu yazımızda yine son dönemde adını FETÖ soruşturmaları nedeniyle çok sık duyduğumuz ve verilen son kararlarla TMSF (Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu) ‘ye devredilen Sürat Kargo Çalışma saatleri 2017 güncel bilgilerini paylaşmaya çalışacağız.

Doğu İllerinde Saat 08:30 ‘da Mesai Başlıyor

Sürat Kargo çalışma saatlerini doğu illeri ve batı illeri olarak iki ayrı şekilde ele alıyor. Doğu illerinde Sürat kargo çalışma saatleri saat 08:30 ile 18:00 arasındayken, batı illerinde ise bu saatler değişerek, saat 09:00 ile saat 18:30 arasında gerçekleşiyor. Bu saatler dışında Sürat Kargo ‘da elbette 7 gün 24 saat çalışan birimler var ancak; bu birimler genelde daha çok lojistik ile ilgili birimler oluyor. Vermiş olduğumuz saatler haricinde kargo teslimi ya da kargo kabulü maalesef yapılamıyor.

Sürat Kargo Hafta Sonu Çalışma Durumu

Sürat Kargo ‘nun hafta sonu çalışma saatlerine baktığımızda bunu da Cumartesi ve Pazar günü olarak ayrı bir şekilde ele almak gererekiyor.  Cumartesi günleri Sürat Kargo şubeleri açık olurken, Pazar günleri ise Sürat Kargo şubeleri kapalı oluyor.

Cumartesi günü Sürat Kargo çalışma saatleri de yine doğu illeri ve batı illeri için farklılık gösteriyor. Doğu illerinde Cumartesi hizmet saatleri saat 08:30 ile 14:00 arası iken; batı illerinde ise bu saatler saat 09:00 ile 14:30 arası olarak karşımıza çıkıyor.

Kargo Tesliminde ve Kabulünde Ne Gerekiyor

Kargo tesliminde; kargoyu alacak kişinin ad soyad mümkünse TC bilgileri istenirken, gönderilen kargoda ne olduğunun da bildirilmesi isteniyor. Kargo ücretinin de kim tarafından ödeneceği size sorulurken, istenmesi halinde kargo karşı ödemeli olarak da gönderilebiliyor. Karşı ödemeli kargolarda, kargonun alıcısı kargoyu teslim alırken kargo ücretini de ödüyor. Bu durumda gönderici herhangi bir ödeme yapmıyor. Kargo kabulünde ise; genelde kargo görevlileri tarafından kimlik sorulmazken, kişinin evde bulunmaması halinde bir yakınına da teslimat yapılabiliyor. Teslim için ise; kişinin, teslim tesellüm belgesine adını soyadını yazıp imza atması gerekiyor.

Kargoda Sorun Yaşanması Halinde Ne Yapmalı

Eğer kargonuz ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız; ister kargonun teslim edilmek üzere gönderildiği şube ile irtibata geçebilir, isterseniz de direkt olarak Sürat Kargo Genel Merkez Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz. Sürat Kargo müşteri hizmetlerini aramak isteyen okurlarımız, bu hatta 0 850 202 0 202 nolu telefondan ulaşabilirler. Bir tavsiye olarak; kargo konusunda bir sorun yaşamanız halinde direkt olarak müşteri hizmetlerini aramanız daha akıllıca olacaktır.

Bir önceki yazımız olan UPS Kargo Çalışma Saatleri 2019 başlıklı makalemizde kaça kadar açık, ne zaman kapanıyor ve united parcel service hakkında bilgiler verilmektedir.