Sunum Hazırlayarak Para Kazanmak

3
165

Sunum Hazırlayarak Para Kazanmak

Çağımızda yaşam şartları ile birlikte herkes bir ek iş peşinde koşmaya başladı. Kolay ya da zor aile bütçesine destekte bulunmak isteyen herkes gerek dışarıda part – time işlerle gerekse evden para kazanma yolları ile ek gelir kazanma imkanı arıyor.

Herhangi bir eğitimi olmayan insanlar bile kendilerine uygun ek iş sahibi olabiliyorken siz bilgisayar bilirken ve biraz da yaratıcılığınız varken neden ek iş sahibi olamayasınız ki?

Evde iş imkanı türlü türlüyken aralarından hala kendinize uygun bir ek iş bulamadıysan bu yazıyı dikkatli okuyun çünkü aradığınız ek işi çoktan bulmuş olabilirsiniz. Bu yazıda konuşacağımız yöntem bir çeşit internetten para kazanma yöntemi diyebiliriz.  Sunu hazırlayarak para kazanma, ülkemizde fazla yaygın olmasa da zevkli bir şekilde güzel paralar kazanabileceğiniz bir ek iş fırsatıdır.  Araştırma yapmayı, araştırdıklarınızı akıl süzgecinizden geçirmeyi ve yaratıcılığınızı kullanmayı seviyorsanız bu ek iş tam size göre, tek ihtiyacınız olan şey internet bağlantısı olan bir bilgisayar ve Office programları bilgisi.

Üstelik bu evden işle kazandığınız şey parayla sınırlı olmayacak, her hazırladığınız sunu da yeni şeyler de öğreneceksiniz.

Sunum hazırlamak
Sunum hazırlamak

Sunum Hazırlayarak Para Kazanmak Nasıl Yapılır?

Sunum yapmak aslında düşünüldüğü kadar zor bir mesele değildir. Ama tabi ki siz kendi alanınızda farklı olup sunularınızı çekici hale getirmelisiniz. Bunu sadece yaratıcılığınızı kullanarak yapacaksınız.

Türkçe bilginize güveniyorsanız cümleleri kurarken yapacağınız ufak oynamalar bile sunumu sıkıcı olmaktan çıkarıp ilgi çekici hale getirecektir. İnternetten para kazanmak için yaptığınız işte en iyi olun.

İlk olarak Microsoft Office PowerPoint programını ele alalım. Basit tasarımı sayesinde rahatlıkla sunum hazırlayabilirsiniz. Asla Powerpoint’in sunduğu arka plan seçeneklerini yeterli bulmayın ve internetten sade ve farklı arka plan tasarımlarına bakın. Gözü yoracak renklerden de uzak durun. Hatta eğer yapabiliyorsanız bu arka planları kendiniz tasarlayın ve aradaki farkı görün. Bu şekilde sunu yaparak para kazanma iş fikirlerinde kendinizi geliştirmiş de olursunuz.

Bir sayfaya asla olabildiğince bilgi doldurmayın, bilgileri görsellerle destekleyin. Yeri geldiğinde koyacağınız .gif uzantılı hareketli resimler de sunuyu sıkıcılıktan çıkaracaktır.

Araştırmayı güzelce yapın ve konuyu kendi özgünlük süzgecinizden geçerek sunuya yansıtın. Her şeyde olduğu gibi bir sunu da özgünlük önemlidir.  Kimse Vikipedi bilgilerini okumak için bir sunuya katılmaz bunu unutmayın ve bu yüzden sahibine ek işi en güzel şekilde teslim edin. Ve unutmayın, dil bilgisi hayatımızın her alanında önemli ama bu ek iş fırsatında çok çok önemli.

İkinci bir sunu hazırlama program tavsiyesi ise internet tabanlı.  www.prezi.com akıcı grafiklere sahip eğlenceli sunumlar hazırlanabilir. Çok resmi sunumlara önermesek de daha az resmi olan sunular da göz dolduracaktır. Yaptığınız sunuları sonrasında bilgisayara indirip kullanabilmeniz de prezi.com’un bir diğer avantajı. Kimsenin sıkılmayacağı sunular yaparak internetten para kazanma işinizi git gide büyütebilirsiniz. 

Sunum Hazırlayarak Para Kazanmak İşini Nereden Bulabilirim?

İlk başlangıç yeriniz www.bionluk.com uygun fiyata iş yaparak başlayabilirsiniz. Tek sunumu 10 Türk Lirasına yapacağınız bu sitede zamanla çevre edinip yaptığınız işlerle kendinizi tanıtarak daha çok internetten para kazanabilirsiniz. Yapacağınız işlerin kalitesi ile alacağınız ücret her zaman doğru orantılı olacaktır bunu asla unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Köşeyi Dönmenizi Sağlayacak 20 Sağlam İş Fikirleri İncelemesi başlıklı makalemizde 20 ek iş fikri, alternatif iş fikirleri ve ek iş fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here