SMS ile Kredi Notu Sorgulama

SMS ile Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu artık bankaların en çok dikkat ettiği konulardan birisi haline gelmiştir. Kredi notu bankaların size bir hizmet vereceği zaman kontrol ederek buna göre hizmet verme kararı aldığı bir şeydir. Yani siz bankalardan kredi hizmeti almak istediğiniz zaman bankalar sizlerin kredi notuna bakacak ve buna göre kredi hizmeti verecektir. Bir bankadan kredi hizmeti alınmak isteniyor ise kredi notunun belli bir seviyede olması gerekmektedir. Bankaların sizlere hizmet vereceği zaman tek dikkat edeceği şey bu da değildir. Bankalar hizmet vereceği zaman sizlerden bazı belgeler istemektedir. Eğer belgelerle alakalı bir sorun veya sıkıntı söz konusu değil ise banka size istediğiniz hizmeti verecektir. Ancak bu belgeler ve kredi notu oldukça önemlidir.

Hizmet almak istiyorsanız kredi notunuza dikkat etmeniz gerekiyor. Yani en azından almak istediğiniz kredi miktarı için belli bir seviyede olması gerekmektedir. Bankalardan kredi hizmeti almak için bu gereklidir.

Bankaya başvuru yapmak için gittiğiniz zaman ilk olarak belgeler istenir. Belgeler ile alakalı bir sorun yok ise başvurunuz incelemeye alınır ve kredi notu sorgulama aşamasına geçilir. Kredi notunuz ile alakalı da bir sorun yok ise kredi notunuz yüksek veya almak istediğiniz hizmet için yeterli rakamda sorunsuz bir şekilde hizmetinizi alabilirsiniz. Fakat notunuz düşük ise hizmet almanız imkansız gibi bir şeydir. Çünkü notunuz düşük olduğu için hiç bir banka size hizmet vermez. Bankaya başvuru yapmadan önce kredi notunuzu sorgulamak sizler için daha iyi olacaktır. Notunuzun bilincinde olarak başvuru yapmak sizin işinizi hızlandıracaktır.

Kredi notunuzu en hızlı yoldan öğrenmek için yapmanız gereken şey ise telefonunuzdan SMS göndermek olacaktır.

SMS ile kredi notunuzu öğrenmek için hattınızın Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom olması gerekiyor. Bir de hattın sorgulama yapacak kişinin üzerine kayıtlı olması gerekiyor. Buna dikkat ediniz.

T.C kimlik numaranızı ve doğum yılınızı 1122′ ye kısa mesaj göndererek notunuzu öğrenebilirsiniz. Cevap sizlere yine mesaj yolu ile sadece bir kaç dakika içinde gelecektir. Yapacağınız bu işlemin bedeli ise 9 TL dir. Fakat bu ücret yenilenebilir veya güncellenebilir.

Oylama

Bir önceki yazımız olan KMH Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde KMH açılımı nedir, KMH nedir ve Kredili Mevduat hesabı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın