Siteden para kazanma

3
26
siteden para nasıl kazanılır
İnternet sitesi açarak para kazanma

İnternet sitesinden para kazanmak

Siteden para kazanma evde iş imkanı olarak düşünebileceğiniz yegane işlerden bir tanesi diyebiliriz, Yazımızda evde internetten kazanç sağlama metotlarından, internet sitesi açarak siteden para kazanma püf noktalarını ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini konu alacağız. Öncelikli olarak bu işin o kadar kolay olmadığını belirtmekte fayda var. Son derece zaman ve sabır isteyen bir iştir. Bir internet sitesi açacaksanız o konuda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Teknik kısmını, eğer ufak bir sermayeniz varsa dert etmenize gerek yoktur çünkü teknik destek sağlayan freelance çalışan kişileri webmaster forumlarında kolaylıkla bulabilirsiniz. Asıl önemli olan konu sitenizin türüdür. Sitenizin türünü belirlediğinizde ilk yapmanız gereken şey benzer siteleri araştırmak ve incelemek olacak. Özgün içerik her zaman sizi google aramalarında üst sıraya çıkaracak ve sitenize daha fazla kullanıcının gelmesini sağlayacaktır. Bir site açtınız ve güncel olarak sitenizi güncellemeye başladınız. Para konusunda geri dönüşü ne zaman alabileceğinizi size kimse söyleyemez, bu tamamen sitenizin konusuna ve girdiğiniz içeriğin ne kadar iyi olduğu ile doğrudan ilgilidir. Ayrıca sitenizin tanıtımı da çok önemlidir. Benzer sitelere vereceğiniz reklamlar ile kullanıcı çekebilir ve sitenizi daha aktif hale getirebilirsiniz. Sosyal medyadan da yararlanmayı unutmayın çünkü sitenizin ücretsiz reklamı sosyal medyadır, sosyal medya sizi en üste taşıyacak potansiyele sahiptir.

internet sitesinden para kazanma
internet sitesinden para kazanma

Siteden para kazanma yolları

Sitenizi kurdunuz ve nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsunuz. Bunun bir çok farklı türü vardır. İlk olarak sitelerin temel gelir kaynağı olan reklamlara değineceğiz. Google adsense gibi reklam hizmetlerini kullanarak sitenize reklamlar alabilirsiniz. Reklamlara kullanıcılar tıkladıkça siz de para kazanacaksınız. Özgün içerikler her zaman daha fazla para kazandırır bunu unutmayın. Bir diğer seçenek de popup reklamlar. Sitenizin kullanıcı sayısı çok fazla ise popup reklamlarla çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Sitenize giren her kullanıcıda otomatik açılan reklamlar size gelir sağlayacaktır.

Şimdi size açabileceğiniz site türlerinden bahsedelim, siz de buna göre size uygun olanı seçip işe koyulabilirsiniz.

Siteden para kazanma
Siteden para kazanma

Kadınlara yönelik site açmak

İnterneti en etkili kullanan kişiler belki de kadınlardır. Kadınlara hitap eden içerikler hem yazması ve özgün olarak eklemesi kolay, hem de reklam payı olarak en çok gelir getiren sitelerdir. Örneğin bir video izleme sitesinde bir reklam tıklaması 1tl veriyorsa bu kadın sitelerindeki reklamlarda 3,4 hatta 10 tlye kadar çıkabilmektedir. Rekabet çok fazladır. Bu yüzden özgün içerik girmek dışında site tasarımı ve geçerliliği de çok önemlidir. Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar girdiği sitelerdeki reklamlara da diğer kullanıcılara oranla daha fazla tıklamaktadır. Bu da bu türü seçmeniz için iyi bir neden olacaktır.

Çocuk oyunu-Flash oyun sitesi açmak

En garanti ve en karlı site türlerinden biridir. Çocukları hem eğlendiren hem de size para kazandıran bir yöntemdir. Çocuklar reklamlara tıklamaktan hiç çekinmezler bu da reklam gelirlerinizi maksimum hale getirir. Alacağınız bir flash oyun yazılımı ile hemen oyunlar eklemeye başlayabilirsiniz. Burada önemli nokta şudur; açacağınız site belirli bir oyunu hedeflemelidir. Örneğin barbie giydirme, çiftlik kurma, yarış oyunları. Bu kelimeyi seçerken rekabete ve aranma sayısına bakılmalıdır. Rekabeti az, aranma sayısı çok olan kelimeler seçerek garanti kazanç elde edebilirsiniz. Bu tarz kelimeleri bulup birden fazla oyun sitesi açarak gelirinizi bir havuz haline getirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu tarz siteleri açması çok kolaydır ve ucuzdur. Sermayenizin yettiği kadar site açıp, sitelerinizin birbirlerine bağlantılı olmasını sağlayıp bir, havuz oyun zinciri kurabilirsiniz.

Video izleme sitesi açmak

Video izleme siteleri çok revaçtadır. Bu tarz sitelerde rekabet çok yüksektir. Bu yüzden siz rekabetin en az olduğu bir alt konu seçebilirsiniz. Örneğin komik kedi videoları sitesi gibi. Bu şekilde rekabetin az ama reklam payının fazla olduğu bir konu seçebilirsiniz. Açacağınız sitenin popüler, güncel konulara değinmesi de çok büyük bir artı olacaktır.

İnternet üzerinde yeni gelişen konularda site açmak

İnternet sürekli devinimi olan bir mecradır. Bu yüzden interneti takip edin ve güvendiğiniz bir konuda site açın. Popüler konular belli bir süre sonra ( kısa ya da uzun vadede) popülerliğini yitirebilir. Bu yüzden hislerinize güvenin ve ona göre davranın. Örnek vermek gerekirse yeni çıkan bir dizinin tutacağını düşünüyorsunuz, hemen bu dizinin fan sitesini açın.

Unutmayın ki bu iş sanıldığı kadar kolay değildir. Anlattıklarımızın ötesinde çok fazla değişken olduğunu aklınızdan çıkarmayın ve bu işe girerken etraflıca düşünmekten kaçınmayın. Akılda kalıcı bir site ismi, kullanıcı dostu bir tasarım, rekabet ve reklam payı ve daha bir çok konuda iyice düşünün. Sabır edip bu işe yoğunlaştığınızda eğer kararlarınız doğru ise açtığınız siteniz gelir kaynağınız haline gelecektir. Bir süre sonra sitenize editörler, moderatörler işe alıp sadece paranızı saymaya başlayabilirsiniz.

Sorularınızı yazımızın sonundaki yorum yap bölümünde sormaktan çekinmeyin! siteden para kazanma doğru mu? evet kesinlike doğru ancak belirli şartları var, Hepinize bol kazançlar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Web Tasarım Para Kazandırır mı? başlıklı makalemizde ek iş fikirleri, evden bilgisayarda para kazanma ve site yap para kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

3 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar site yaparak ev almak mümkün mü gerçekten bazı sitelerde mümkün olabilir deniliyor ne derece doğru sizce.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here