Sigortasız Çalışanlar Nasıl Banka Kredisi Alabilir?

0
10
Sigortasız kredi

Sigortasızlara Kredi Veren Bankalar

Düzenli olarak bir işte çalıştığı halde, sigorta kayıtları olmadığından ve bundan dolayı da gelir belgesi sunamadığı için banka kredilerinden faydalanamayan binlerce vatandaşımız bulunmaktadır. Gelir belgesi şartını tamamlayamadıklarından dolayı ön başvurularına onay alsalar bile, banka şubesinde sorun yaşayan kişiler, tefeci ya da senet karşılığında ve zor şartlarda kredi almalarını önlemek amacıyla, bazı bankalar tarafından gelir belgesi şartı olmadan kredi sunulduğunu görmekteyiz. Sigortasızlara SSKsız kredi veren bankalar, sundukları kredileri ise ihtiyaç kredisi için sunmaktadırlar. Bundan dolayı sigortasız çalışanların herhangi bir bankadan sıfır km bir taşıt ya da konut alabilmeleri için kredi çekmeleri ne yazık ki mümkün değildir.

Sigortasızlara kredi veren bankalar aynı zamanda banka şubesine de gitmeye gerek kalmadan kredi alabilecektir. Bunun için önce bu bankaları ve sunduğu hizmetleri anlatmamız daha doğru olacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Sigortasız çalışan, işinden ayrılan ya da öğrenci olan kişilerin kredi başvurusu yapıp belge şartına takılmaksızın kredi kullanabilecekleri bankalar şu şekildedir.

  1. Odeabank
  2. Denizbank
  3. Akbank
  4. Türkiye İş Bankası
  5. Garanti Bankası
  6. Ziraat Bankası
  7. QNB Finansbank
  8. Aktifbank

Yukarıda bahsettiğimiz bankalar, sizden hiçbir şekilde gelir belgesi talep etmeden kredi sunacaktır. Fakat, hem bankacılık sektöründe ana kural olarak bilinen kredi notu, banka sicili ve banka geçmiş ödeme raporunu tamamlıyor olmanız hem de bankaların belirlediği özel şartları taşıyor olmanız gerekmektedir.

İş Bankası Sigortasızlara Kredi İmkanı

Sigortasızlara kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilenlerden birisi olan Türkiye İş Bankası, hazırladığı belgesiz kredi paketini yalnızca kendi müşterilerine sunmaktadır. Bundan dolayı kredi başvurusu yapacak olan kişilerin, Türkiye İş Bankası’ndan bir vadesiz mevduat hesabı ya da kredi kartı hizmeti alıyor olması gerekmektedir .Bu şartı tamamladıktan sonra da internet bankacılığı, Türkiye İş Bankası Bankamatikleri ve İş Cep mobil bankacılık uygulaması üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası tarafından gelir belgesi şartı aranmayacak şekilde düzenlenen bu kredi paketinde, kişilerin en fazla 15 bin Türk Lirası için başvuru yapması gerekecektir. Eğer ihtiyacınız için bu tutar yeterliyse, bahsettiğimiz başvuru kanallarını kullanabilirsiniz. Onaylanan bir başvuru olduğunda ise şubeye gitmeden 24 saat içinde banka hesabınızdan kredinizi teslim alabileceksiniz.

Aktifbank Gelir Belgesiz Anında Kredi

Sigortasızlara kredi veren bankalar arasında yer alan ve 2017 yılının da en çok söz edilen bankası Aktifbank, 30 bin Türk Lirası’na kadar olan tüm ihtiyaçlarınıza belge şartı olmadan yanıt vermektedir. Düşük kredi notuna sahip olanlara da kredi hizmeti verdiğini açıklayan Aktifbank, internet üzerinden yapacağınız başvurulara anında yanıt vermektedir. Onaylanan kredilerde 48 aylık vade seçeneğini kullanmanızın yanı sıra Aktifbank şubesi aramanıza gerek kalmadan PTT noktalarından kredinizi teslim alabilecek ve kredi taksitlerinizi de PTT şubeleri ve PTT Bankamatik noktalarından kolayca ödeyebileceksiniz.