Sermayesiz evde yapılabilecek işler

0
9
2017 Sermayesiz evde yapılabilecek işler
Sermayesiz evde yapılabilecek işler

2017 yılı Sermayesiz evde yapılabilecek işler

Günümüz şartları, insanları oldukça zor ekonomik durumlarla baş başa bırakmıştır. Özellikle de büyükşehirlerde yaşamak şimdi daha da zorlaşmıştır. Birçok insan mecburi olarak ya da daha iyi ekonomik şartlarda yaşamak için ek iş arayışı içine girmiştir ve bulanlar da zaten çalışmaktadır. İşsizliğin kol gezdiği şu sıralar, yapılabilecek en iyi işlerden bir tanesi de evde sermaye koymadan ek iş yapmaktır. Ek iş olarak tabii ki en basiti bir lokantada part time garsonluk yaparak para kazanılabilir. Ama bu tür işler yorucu olması bakımından sıkıntılıdır. Bunun yerine insanlar özellikle kış günlerinde evde oturduğu yerde ailesinin yanında ( özellikle bayanlar )çalışarak para kazanmayı da tercih etmektedir. Bu anlamda sermayesiz, evde yapılabilecek işler mevcuttur.

Bunlardan sayabileceklerimiz; anket doldurma, makale yazma işi, evde bileklik yapma işi, evde boncuk işleme işi, içli köfte ve benzeri ev yemekleri yapma, özel ders verme, örgü işleme( kazak, yelek ve benzeri), ve buna benzer birçok yapılacak iş vardır.

Belli başlı birkaç tanesini açıklamak gerekirse:

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Sermayesiz evde yapılabilecek işler arasında anket doldurma işi internet vasıtasıyla yapılan bir iştir. Bir çok anket sitesi sizlerden mail yoluyla gönderdiği anketleri samimi bir şekilde doldurmanızı ve bu şekilde anket başına size ücret ödeyeceğini bildirir. Peki, bunların dürüst olup olmadığını nasıl anlayabiliriz. Sizleri dolandırmak maksadıyla kurulmuş olan bir anket sitesi sizden ilk önce bir üyelik ücreti isteyecektir ya da herhangi bir bahane ile sizden para koparmaya çalışacaktır. Bu şekilde sizden para talep eden her kim ve ne amaçlı bir site olursa olsun itibar etmeyiniz ve sakın para falan yatırmayınız. Dürüst olan bir anket şirketi sizden para istemez tam aksine size anket başına ödeme yapacağını söyler. Bu anket sitelerinin dolandırıcı olabileceğini anlayabileceğiniz bir diğer yöntem ise bazı anket siteleri ödeme limiti olarak belirtilen alt limitini (örneğin 100 TL gibi ) çok yüksek tutar. Bunun amacı da zaten ödeme yapmayacakları için sizin bir süre sonra limitin yakınına bile ulaşamadan pes edeceğinizi bildikleri içindir.

Evde Bileklik Yapma İşi

Sermayesiz evde yapılabilecek işler olarak bayanların ilgi alanına giren bir iştir. Bir çok çeşitli yapım türleri mevcuttur ve zevkli bir iş olması bakımından sermayesiz evde yapılabilecek işler olarak tercih edilebilmektedir. Bazı kişi ve ya kurumlar kendilerine daha ucuza mal ettikleri için bu yolu tercih ederler. Bunlara face ve ya internetteki arama motorları ile ulaşmak mümkündür. Parça başı olarak çalışırlar. Eğer evde bir kaç kişi beraber olup, böyle bir işe girişilirse bir nebze kazanılacak parayla bir ek gelir etmek mümkündür. Bu tür işlerde ücretler haftalık olarak ödenir ve en azından bir pazar parası çıkarılabilir.

Makale Yaparak Para Kazanmak

Evet, evde makale yazarak para kazanma işi yıllardır var olan ve bayan erkek her kesin yapabileceği türden işlerdir. Sermayesiz evde yapılabilecek işler arasında internet yoluyla yapılabilecek işlerden olan bu iş web sitelerinin vazgeçilmezidir ve yine bu şekilde elde ettikleri makaleleri daha ucuza getirerek kar elde ederler. İhtiyacı olanlar için gerçekten oturduğu yerden para kazanmak adına güzel işlerden bir tanesidir. ‘Ben sıkılmam yazarım’ diyenler bir dakika bile durmadan bu işe başlayabilirler. Çünkü zamanla yazı yazma işi sıkıcı olmaya başlayabilmektedir. Özellikle de aynı konuları yazıyorsanız bu daha da çok olabilmektedir. Ama sürekli farklı konularda makale işin veren siteler de mevcuttur. Siz de bu işlerden birini tercih ederek evde para kazanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Evde Pratik Para kazanma yolları başlıklı makalemizde Evde pratik para kazanma yolları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here