Sermaye Gerektirmeyen İş Fikirleri

0
8
Sermaye gerektirmeyen isler

Sermaye gerektirmeyen işler 2017

İş bulmak ne de zor oldu artık değil mi? Günümüz şartlarında herkes sabit geliri olan, düzenli ve sigortalı iş arayışındadır. Fakat böyle iş bulmak da bir hayli zordur.

İnsanlar istekleri doğrultusunda iş bulmanın zorluğunu anlayınca kendileri iş kurma yoluna gidiyorlar. Fakat yeni baştan bir iş kurmak da oldukça masraflı olduğu için, zarar etmekten başka bir şey geçmiyor ellerine. Bu nedenle insanlar sermaye gerektirmeyen iş fikirleri üretmeye çalışıyorlar. Günümüz şartlarına bakıldığı zaman haklı olduklarını da söyleyebiliriz. Zira düzenli bir iş kurmaya kalkışan insanların ilk yapması gereken, kuracağı işe uygun dükkân bulmak olacak. Dükkân zaten başlı başına bir harcamadır. Kiralık da olsa satılık da olsa, iş kurmak isteyenleri oldukça büyük bir yükün altına sokmakta. Dükkân işi halledildikten sonra, iş için gerekli ekipmanların temin edilmesi gerekir. Bunlar da hatırı sayılır miktarda ücret gerektirir. Bunlar da tamamlandı diyelim. Eğer yalnız çalışacaksa iş kuran kişi, bir de yanına yardımcı almak isteyecektir. Onun da maaşı, sigortası, dükkânın aylık faturaları vs. derken zarar etmesi gerçekten çok normal.

Bunları göze almak istemeyenler için, sermaye gerektirmeyen iş fikirleri oldukça mantıklıdır.

Sermaye Gerektirmeyen İş Fikirleri

İnternet Ortamında İçerik Sağlamak

İnternet ortamında; makale yazarak, reklam yaparak, haber yazıları oluşturarak gelir elde edebilirsiniz. Bu konuda birlikte çalışabileceğiniz birçok site mevcut. Sizin de şartlarınıza uygun olan siteyi seçerek bu işlerden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Özel Ders Vermek

Herhangi bir alanda kendinize güveniyorsanız, iddialıysanız; o alanda özel ders vererek gelir elde etmeniz mümkün. Üstelik bu şekilde asgari ücretten daha fazla kazanabilirsiniz. Özel ders verenler genel olarak, saatine 50 TL alıyorlar. Düşünsenize, normal bir işte çalıştığınızda günlük 50 TL alırken, özel ders vererek bir saatte o ücreti alacaksınız. Bu özel dersleri kendi evinizde veya öğrencinin evinde verebilirsiniz.

Evde Yemek Veya Hamur İşi Yapmak

Aşçılığınız iyi midir? Mutfakta iyiyim diyorsanız, ev yemeği menüsü olan lokantalarla anlaşarak, evinizde yemek yapıp ücretini alabilirsiniz. Veya pasta börek işlerinde iyiyseniz, pastanelerle de anlaşabilirsiniz. Fakat bu tarz yerlerle anlaşmadan da bu iş yapılabilir. Sosyal medya üzerinden kendi reklamınızı yapın. Yani; evde pasta-börek-yemek yaptığınıza dair reklam yapın. Özel günler için yaş pastalar, poğaçalar vs. yaparak evlere gönderebilirsiniz. Bu da sizin için bir gelir olacaktır.

 

İLGİLİ: Sermayesiz evde yapılabilecek işler konulu yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 Organizasyon İşleri

Çevreniz varsa ve insanlarla olan ilişkileriniz kuvvetliyse; partiler, düğünler, kına geceleri organize edebilirsiniz. Bu tarz özel günler için insanlar artık farklı ve yeni fikirler arıyorlar. Eğer yenilikçi fikirleriniz olduğuna da inanıyorsanız, bu işi yapabilirsiniz. Önce ufak çaplı organizasyonlar yaparak başlarsınız işinize. Daha sonra bunları da reklam aracı olarak kullanıp, işinizi büyütebilirsiniz. Kim bilir, belki de kısa bir süre sonra organizasyon şirketi bile kurarsınız!

Tercümanlık-Rehberlik

Dünya dili olan İngilizce, artık her işte istenen bir şart oldu neredeyse. İngilizce dışında başka bir dil daha biliyorsanız, aranan eleman oluyorsunuz. Dil bilmek, insanlara ciddi anlamda ayrıcalık katıyor günümüzde. Başka dilleri anadiliniz gibi biliyorsanız eğer, tercümanlık yapabilirsiniz. Bu işlerde evden çalışabileceğiniz gibi, tercümanlık ofislerinde de çalışabilirsiniz. Ayrıca, eğer anadil seviyesinde dil bilginiz varsa, rehberlik de yapabilirsiniz. Bu da oldukça kazançlı bir iş olacaktır.

Network

Son yıllarda hızla büyüyen bir sektör diyebiliriz. İnsanların artık her şeyi internet üzerinden yapmaları, bu işin önünü açmış durumda. Sizden bu işle gelir elde edebilirsiniz. Peki bu network nasıl oluyor? Katalog üzerinden ürün tanıtımı yaparak, satış yapıyorsunuz. Fakat asıl kazanç sağlayan, sizin de üyeler yapmanız. Sisteme kazandırdığınız her üye üzerinden kazanç sağlıyorsunuz. Bütün üyelerin, kendi üye ağacını oluşturduğu bir sistem. Konuşmayı seviyorsanız ve ikna etme kabiliyetiniz varsa, bu işte oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Tamamen, sermaye gerektirmeyen iş fikirleri içerisinde sayılabilecek bir iş! Deneyebilirsiniz…

 

Bir önceki yazımız olan Evde Pratik Para kazanma yolları başlıklı makalemizde Evde pratik para kazanma yolları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here