Senetle Araba Satan Galeriler

Senetle Araba Satan Galeriler

Senetle Araç Satanlar

Bir ev satın almak dışında herhalde her insanın en büyük hayallerinden birisi de bir araba almaktır. Özellikle çocuklu olan ailelerde artık araba bir lüksten ziyade bir ihtiyaç haline gelmektedir. Günümüz şartlarında ise bankaların uygun faiz oranları ile taşıt kredisi çekip araç almak eskiye nazaran daha kolay hale gelmiştir. Ancak çekilen kredi sonrası ortaya çıkan faiz yükü de ister istemez çoğu tüketicinin bu konuda çekimser davranmasına neden olmaktadır. Kimi vatandaş bu sebepten dolayı kimisi de dini inançları gereği faizden uzak durmak adına taşıt kredisi çekmeden araba almak istemektedir. Bu noktada konuyla ilgili piyasada yeni bir çözüm bulunmuş, senetle araba satan galeriler ortaya çıkmıştır.

Senetle araç almak aslına bakıldığında bankadan kredi çekip araba alma ile kıyaslandığında daha ekonomiktir. Senetle araba satan galeriler de araç değerinin üzerine vade miktarına göre bir miktar vade farkı ilave etmektedir. Ancak bu fark, bankadan kredi aldıktan sonra ödenen faiz miktarına göre daha cüzi miktarlara denk gelmektedir. Bu nedenle vatandaşlar senetle araba satan galerileri tercih edebilmektedir. Senetle araba alınması durumunda hem araca da herhangi bir tedbir koyulmayacağı için acil ihtiyaç anında da satışı gerçekleştirilebilecektir.

Senetle araba satan galeriler; genelde aracın yarısına yakın bir bölümüne peşinat olarak talep edebilmektedir. Ancak bu konuda herhangi bir kanun ya da kural bulunmayıp tamamen pazarlığınıza kalmış bir konudur. Vade farkı da aynı şekildedir. Galerilerle bu konuda sıkı bir pazarlık yapmalısınız.

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Senetle araba almak için bir miktar peşinatı verdikten sonra ( pazarlığa göre belki de hiç peşinat ta alınmayabilir ) kalan para için ne kadar vade yapılacaksa, o kadar senet imzalanacaktır. Daha iyi anlaşılması adına bir örnek verecek olursak; 20 000 TL bedelli bir aracın 10 bin TL ‘sini peşin verip, kalanı da 10 aya böldürecekseniz, her biri 1 000 TL ‘lik olmak üzere toplam 10 adet senet imzalamanız gerekmektedir. Böylelikle taksit yapılmış olacaktır.

Senetle Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Eğer senetle araba alıyorsanız; dikkat etmeniz gereken husus senetin nasıl doldurulduğu olacaktır. Bunun için özellikle vade tarihlerini, ad soyad kısmını, miktar bölümünü, senet sıra numaralarını çok dikkatli kontrol etmelisiniz. Sonuç itibariyle senet altına atacağınız imza ile birlikte; senet üzerinde yazan tüm yazıları kabul etmiş sayılacaksınız. Bu nedenle senedin içeriğini çok iyi incelemeniz gerekmektedir. Yaptığınız tüm ödemelerde de senetlerinizi geri almalısınız. Ayrıca mümkünse banka kanalıyla ödeme yapılmalıdır.

Senetle Araba Satan Galeriler

Bu yöntemi galerilerin çoğu kullanmakta olup, senetle araba satan galeriler İstanbul ‘da, Ankara ‘da, İzmir ‘de, Adana ‘da, Antalya ‘da, Bursa ‘da ve diğer bir çoğu ilde de faaliyet göstermektedir.

Oylama

Bir önceki yazımız olan KMH Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde KMH açılımı nedir, KMH nedir ve Kredili Mevduat hesabı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın