Şekerbank EFT saatleri Kaça Kadar

0
5

Türkiye ‘de iddialı konut kredisi kampanyası ve uzun vade süresi ile adını çok fazla duyuran bir banka olan Şekerbank; aslına bakıldığında çok eski bir bankadır. İlk etapta çiftçilerin desteklenmesi için kurulan bu banka kısa sürede Türkiye ‘nin bir bankası haline gelmiş, halen de büyüyüşünü devam ettirmektedir. Şekerbank hakkında daha kapsamlı bilgi vermeden önce yazımızın asıl konusu olan Şekerbank EFT saatleri kaça kadar sizlerle paylaşacak ve sonrasında banka hakkında bilinmesi gereken diğere hususlara değinmeye çalışacağız.

Şekerbank EFT Saatleri

EFT işlemi hepimizin de bildiği üzere belirli saatler arasında yapılabilen bir işlemdir. Bu saatler bankalar arasında farklılık arz edebilmektedir. Dolayısıyla da her banka için ayrı ayrı ele almak gerekecektir. Şekerbank ‘ın EFT saatlerine baktığımızda ise; EFT işlemlerinin saat 09:00 itibariyle başladığını, saat 17:15 itibariyle de son bulduğunu görmekteyiz. EFT işlemlerinin sadece hafta içi günlerde yapılabildiğini, hafta sonu ve resmi tatil günlerinde de yapılamadığını hatırlatalım. Bu saatlerin geçirilmesi halinde ise; maalesef EFT işleminiz sonraki gün yerine getirilecektir. Sonraki günün hafta sonu tatil gününe ya da resmi tatil gününe denk gelmesi halinde ise; ilk iş gününde işleminiz yerine getirilecektir.

Şekerbank ‘ta EFT Nasıl Yapılır

Şekerbank ‘ta EFT yapabileceğiniz bir çok alternatif yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki tabii ki  Şekerbank şubeleridir. Bir diğer alternatif olarak Şekerbank internet bankacılığını söyleyebiliriz. İnternete bankacılığının yanı sıra mobil bankacılığından da EFT işlemi mümkündür. Son olarak müşteri hizmetlerini arayıp Şekerbank hesabınızdan EFT emri verebilirsiniz. Herhangi bir EFT emri vermeden önce karşı tarafın IBAN numarasını, adını soyadını bilmeniz gerekmektedir. EFT yaptıktan sonra; karşı banka tarafından ad soyad ve IBAN kontrol edildikten sonra para transferi gerçekleştirilmekte, eğer bir sorun var ise; bu durumda para hesaba iade edilmektedir.

Şekerbank internet bankacılığını kullanacak olanlar www.sekerbank.com.tr adresi üzerinden giriş yapabilirler. EFT ‘sini Şekerbank müşteri hizmetleri üzerinden yapacaklar ise; 444 78 78 nolu Şekerbank müşteri hizmetleri hattını arayabilirler. Şekerbank şubelerinden EFT işlemi yapacak olanlar ise; en yakın Şekerbank şubesinden bu işlemi gerçekleştirebilirler. Şekerbank şubeleri saat 09:00 ile saat 17:00 açık bulunmaktadır. Saat 12:30 ile saat 13:30 arası öğle arasıdır.

Kısaca Şekerbank

1953 yılında kurulmuş olan Şekerbank ‘ın o dönemli adı Pancar Kooperatifleri Bankası ‘dır. Adından da anlaşılacağı üzere şeker pancarı üretimi yapan çiftçinin desteklenmesi ve para ihtiyacı durumunda gideceği bir yer olması için kurulmuştur. Kuruluş yeri ise şeker pancarı üretimi ile ünlü olan Eskişehir ilimizdir. Kurulduktan kısa bir süre sonra merkezi Ankara ilimize taşınmıştır. Aynı zamanda şimdiki adını almıtşır. 2004 yılında genel merkezini bu defa İstanbul ‘a taşıyan Şekerbank, 1997 yılında halka arz edilmiştir. 300 civarı şube ve 4 bindenf fazla çalışanı bulunmaktadır. Şubelerin büyük bir kısmı Anadolu ‘daki valiyetlerimizdedir. Bankanın aynı zamanda bir çok da iştiraki bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here