Sağlık Ocağı Çalışma Saatleri 2019

0
13
Sağlık Ocakları Mesai Saatleri

Sosyal devlet anlayışını benimseyen ülkelerde sağlık ocakları genel anlamda hastane ve tıp fakültelerine destek olabilmek için hizmet vermektedir. Sağlık ocakları özellikle mahallelerde ve düşük nüfuslu ilçelerde yoğun talep gören kamu kuruluşlarıdır. Vatandaşlar ise genel olarak ciddi olmayan hastalıklarda muayene için, iş yerine rapor sunabilmek için, reçete yazdırabilmek ve biten ilaçlarını tekrar eczanelerden tedarik edebilmek için sağlık ocaklarına başvurmaktadır.

Sağlık Ocağı Mesai Saatleri

Sabah saat 08:30’da hizmete başlayan ve 12:30’a kadar hizmet veren, 12:30’da ise öğle arası verip 13:30’dan 17:30’a kadar hizmetine devam eden sağlık ocakları, günümüzde tüm vatandaşların tercih ettiği sağlık kuruluşlarıdır.

Ülkemizde yaşayan 70 milyondan fazla vatandaşın sağlık ocaklarında kaydı olup, her bir vatandaşa hizmet vermek için atanmış bir aile hekimi bulunmaktadır. Fakat başka bir şehirde herhangi bir nedenle bulunuyorsanız, size en yakın sağlık ocağına giderek, misafir girişi yaparak muayene olabilirsiniz.

Sağlık ocaklarında aile hekimleri, mesai saatleri içerisinde hastaların muayenelerini gerçekleştirerek, gerekli durumlarda tam teşekküllü hastanelere gitmesini isteyebilir.

Sağlık Ocakları Cumartesi / Hafta Sonu Açık mı?

Sağlık ocakları Aile sağlık merkezleri cumartesi günü hizmet vermektedir. Ancak pazar günleri kapalıdır.

——————————————————————————————————

sağlık ocağı öğle tatili saatleri

sağlık ocağı kaçta kapanır

sağlık ocakları kaçta açılıyor

sağlık ocağı çalışma günleri

sağlık ocakları cumartesi günü açık mı

Bir önceki yazımız olan PTT Çalışma Saatleri 2020 başlıklı makalemizde açılış saatleri, kaça kadar açık ve kaçta açılıyor hakkında bilgiler verilmektedir.