QNB Finansbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

0
5
QNB Finansbank

Finansbank ‘ın Katarlı bir banka olan QNB ( Qatar National Bank) ‘a satılalı çok olmuştu. Ancak adında henüz bu değişikliği hissetmemiştik derken, artık ufak ufak tabelalarda, reklamlarda Finansbank ‘ın önüne bir QNB eklendiğini görmekteyiz. Daha önce Finansbank ve QNB Finansbank ile ilgili olarak sizlere birçok bilgi paylaşımında bulunduğumuz üzere bu yazımızda da; Finansbank kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Önce kredi başvurusu nasıl yapılır bunu da yeri gelmişken hemen hatırlatalım.

Kredi Başvurusu

Tabii ki burada birden fazla alternatif yol bulunuyor. Bunlardan ilki herhangi bir QNB Finansbank şubesine gitmek ve kredi başvuru formunu doldurarak müracaatta bulunmak olacaktır. İkinci bir yöntem olarak SMS ile başvuru yapılabilmektedir. SMS ile başvuru yapmak isteyenler hemen; cep telefonlarının mesaj bölümüne 11 haneli TC kimlik numaralarını yazıp 5030 mesaj atabilirler. Bir diğer yöntem de QNB Finansbank ‘ın internet sitesi aracılığıyladır. Başvurmak isteyenler http://www.qnbfinansbank.com/kredi-basvuru/default.aspx linkini kullanabilir. Kredi başvurusundan önce https://www.kredisozluk.com/qnb-finansbank-kredi-notu-sorgulama-ogrenme bu makalemizde kredi notunuzun nasıl öğreneceğinizi okuyabilirsiniz.

Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Bunun için yine birkaç alternatif yöntem bulunmakta olup, tabii ki ilki yine herhangi bir QNB Finansbank şubesine kimliğinizle birlikte giderek, ilgili görevliye kredi başvurusunda bulunduğunuzu ve başvuruzun hangi aşamada olduğunu ve sonucunuzu öğrenmek istediğinizi söylemenizdir. Kısa bir kontrol sonrasında size başvurunuzun ne aşamada  olduğu hususunda bilgi verilecektir.

Sonrasında söyleyeceğimiz yöntemde ise; SMS ile QNB Finansbank ‘tan kredi başvurusu yapanlar için. Bu başvuruda bulunanların sorgulama ile ilgili olarak herhangi bir ekstra birşey yapmalarına gerek yoktur. Çünkü sonuç yine kendilerine SMS ile bildirilecektir. SMS ile herhangi bir bilgi dönüşü yapılmaması halinde alternatif yöntemler ile başvuru durumlarını sorgulayabilirler.

QNB Finansbank ‘a kredi başvurusu yapan ve kredi başvuru sonucunu öğrenmek isteyenlerin uygulayacağı bir diğer yöntem de QNB Finansbank müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. QNB Finansbank müşteri hizmetlerini aramak isteyenlerin 0 850 222 0 900 nolu telefon ya da 444 0 900 nolu telefonu alan kodu olmaksızın çevirmeleri yeterlidir. İlgili menüden müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra karşınızdaki çağrı merkezi görevlisine kredi başvurusunda bulunduğunuzu ve başvuru durumunuzun ne olduğunu sormanız halinde; kısa süre içerisinde size bu konuda bilgi verilecektir.

En Kolayı Müşteri Hizmetleri

Saymış olduğumuz yöntemlere baktığımızda; en kolay yöntemin müşteri hizmetlerini arayarak kredi başvuru sonucunuzu öğrenmenizdir diyebiliriz. Hem bankaya gidip vakit kaybetmemiş olunacaktır, hem de gidip sıra beklemeye gerek kalmayacaktır.

Başvuru Onaylanınca Ne Olacak

Eğer şubeden kredi başvurusu dışında bir kredi başvurunuz olduysa ve bu kredi başvurunuzda onaylandıysa bu durumda en yakın QNB Finansbank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Kaldı ki bazı durumlarda; kredinizin onaylandığı hususu size en yakın QNB Finansbank şubesi ile de paylaşılacak ve buradaki görevliler tarafından size ulaşılması da sağlanabilmektedir. Başvuru için giderken, yanınıza gelir belgenizi, kimliğinizi, ikametgahınızı almayı unutmayın. Kredi başvurusu için bu belgeler gerekiyor. Banka gerekli görürse ek belge de isteyebilir.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here