PayPal Alternatifi Online Ödeme Sistemleri

2
19
PayPal Alternatifi Online Ödeme Sistemleri

PayPal’in Türkiye’den çekilmesi ile birlikte kullanıcıları da farklı ödeme kanalı arayışına başladı. Dünya genelinde güvenilirliği ile öne çıkan PayPal’e alternatif olabilecek birkaç online ödeme sistemini ve yaptıkları hizmetleri inceleyerek uygun olanını tercih edebilirsiniz.

WebMoney

Evrensel ödeme sistemi ve online iş yürütme ortamı olarak bilinen WebMoney, dünya genelinde 30 milyon kullanıcısına hizmet veriyor. WebMoney’de para yükleme-çekme, ödeme ve yatırım yapma,transfer etme gibi birçok işlemi gerçekleştirilebiliyor.Hizmet, aynı zamanda zengin kurumsal seçenekler de sunuyor.

BKM Express

Bankalararası Kart Merkezi’nin online ödeme ve para transferi servisi olan BKM Expres ile tüm kredi  kartı ve banka kartlarınızı tek bir hesap altında birleştirebiliyorsunuz. Kredi kartınızın tüm özelliklerinden ve kampanyalarından faydalanmanıza da fırsat vere BKM Express ile para transferi yapmanız çok kolay ve basit. BKM Express Android ve iOS uygulamaları üzerinden ödeme yapmanızı sağlayan sistemde taksit seçeneklerini belirlemeniz ve kredi kartınızın tüm özelliklerinden faydalanmanız da mümkün.

Wirecard

Mobil ödeme, kredi kartı ile ödeme ve ön ödemeli kart seçenekleri sunan Wirecard birçok farklı alışveriş türü için kullanım kolaylığı sağlıyor. Sisteme tanımlanan kredi ve banka kartları ile online alışverişler gerçekleştirilebiliyor. Wirecard, ayrıca Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ile çalışıyor. Sistem böylece SMS ile ödeme imkânısağlıyor.

Payoneer

200’den fazla ülkede geçerli olan Payoneer ödeme sistemi birçok şirketin kurumsal olarak tercih ettiği online ödeme sisteminin başında geliyor. Payoneer sisteminde hesap sahiplerine para gönderme, banka hesabına para çekme, para transferleri gerçekleştirme gibi işlemleri yapılabiliyor. Yapılan işlem başına kesintiler yapan Payoneer’e kayıt yaptırdığınızda size ücretsiz ön ödemeli MasterCard gönderiyor. Kart size ulaştığında sistem üzerinden onayınız gerekiyor ve yılda bir kez olmak üzere 29.95 dolar ödeyerek sistemi kullanabiliyorsunuz.

İninal

Ülkemizde faaliyet gösteren online ödeme sistemlerinden biri de ininal. İnternet ve mağaza alışverişlerinde kullanılabilecek alışveriş kartı ininal’iPtt, PttMatik, Migros, Migros Jet, Teknosa, D&R ve Yay-Sat bayilerindentemin edebilirsiniz. 5 TL’ye satın alınan kartın aylık kullanım ücreti ise 1 TL olarak ücretlendiriliyor.

Bir önceki yazımız olan 65 Yaş Maaşı Nasıl Alınır? 2020 Yaşlılık Aylığı Ne Kadar? başlıklı makalemizde 65 yaş aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here