Paranıza Yüksek Faiz Veren Bankalar

Paranıza En Yüksek Faizi Veren Bankalar

Mevduat faizlerinin artmasıyla parasını vadeli mevduatta değerlendirmek isteyen yatırımcılar, en yüksek faizi veren bankaları araştırmaya başladılar. Rekabet ortamı yaratan yüksek mevduat faizi oranları, büyük yatırımcıların iştahını kabartırken; küçük yatırımcıların ise mevduata ayırdığı para miktarını artırmaktadır. Hangi bankanın, kaç güne yüzde kaç faiz verdiğine gelin beraber bakalım.

Alternatif Bank’ın yeni dijital bankacılık platformu mutluparam.com, yüksek mevduat faizi oranlarıyla sektöre merhaba dedi. 32 güne yıllık %12,50 faiz veren mutluparam.com’da günlük faiz oranı ise yıllık %6,50 oranında. Alternatif Bank’ın kısıtlı sayıdaki şube ve ATM sayısı bir dezavantaj olsa bile, şuan piyasadaki en yüksek mevduat faizini sağlayan mutluparam.com bu iddialı yükselişini sürdürebilecek mi, hep beraber göreceğiz.

Finansbank’ın dijital bankacılık platformu enpara.com, her zaman yüksek faiz sloganıyla tanıttığı zengin faizi mevduat modeli çıkışını sürdürmekte. 32 günlük mevduat faizine yıllık %11,35 faiz veren enpara.com, günlük faizde ise yıllık %9,00 oranında mevduat faizi sunmakta. Bol sayıdaki Finansbank ATM’sinden yararlanabildiğiniz enpara.com’da şubeden işlem yapma olanağınız bulunmamakta. Bu da yüksek nakitini mevduata yatırmak isteyen yatırımcılar için bir sıkıntı olarak öne çıkıyor.

Bu iki dijital bankacılık platformu haricinde ING Turuncu Hesap, TEB Marifetli Hesap, Garanti Bankası e-Vadeli Hesap ve iGaranti diğer yüksek faiz oranı sağlayan bankalar arasında yer alıyor. Faizlerin ateşi daha ne zamana kadar sürecek, bunu hep beraber göreceğiz.

Oylama

Bir önceki yazımız olan EFT Ücreti Almayan Bankalar Var Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapın