Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

Öğrenci Kredi Kartı

Ülkemizde eğitim alanında yapılan yatırımlar her ne kadar eğitimin niteliği ile ilgili birer gelişimi ortaya koymuş olsa da işin özünde öğrencilerin daha uygun koşullar altında yaşamalarına yönelik maddi yatırımlar çok fazla gerçekleştirilmemiştir. Hal böyle olunca öğrencilerin normal bir kafa ile kendilerini derslere kanalize etmeleri pek mümkün olmamıştır. Yıllarca emek göstermiş ve yüksek bir puan çekerek kendi ilinde herhangi bir bölümde eğitim alma hakkı kazanamayan öğrenciler mecburen başka illere atanmakta ve çoğu da maddi imkânsızlıktan ötürü gelecekleri pahasına üniversite okuyamamaktadırlar. Ülkemizde kanayan bir yara olarak görülen bu durum çeşitli yollar ile çözülmeye çalışılmaktadır.

Özellikle öğrencilere devlet tarafından verilen karşılıklı ve karşılıksız burslar bir nebze durumun çözülmesine destek sunmaktadır. Ancak özellikle kitap, barınma ve kıyafet gibi konularda öğrenciler için hayati bir önem taşıyan Öğrenci kredi kartı çeşitli olumsuzluklardan ötürü kullanılamaz bir hale gelmiştir. Devlet tarafından bankalar ile protokol şeklinde hayata geçen öğrenci kredi kartları eft, havale ücretleri, limit ve taksit sıkıntılarından ötürü öğrencileri illallah ettirmiştir. Ancak bu durumu gören aklıselim devlet büyükleri düzeltme yoluna giderek bu kartların daha işlevsel bir biçimde kullanılmasına destek sağlamıştır. Maddi imkânsızlıklardan ötürü zaten toplu para alma konusunda sıkıntı yaşayan öğrenciler en azından bu kart ile uzun soluklu taksit imkânlarını kullanarak bir bakıma nefes almaktadırlar. Öğrenci kredi kartlarına yatırılan ve çekilen paralardan da hesap işletim ücreti alınmaması ayrıca bir avantajı da beraberinde getirmiştir.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci kredi kartı veren bankalar tamamen öğrencilere yönelik olarak bu banka kartlarını çıkarırlar. Bu kartların özellikler diğer kartlardan daha farklıdır. Devlet patentli bankalar bu anlamda daha uygun ve işlevsel kartlar vermektedirler. Öğrencilerin okuma aşamasında maddi zorlukları da göz önünde bulundurularak, ekstra bir maddi külfet oluşturmamaya yönelik olarak en uygun koşulları sunan öğrenci kredi kartına yönelmek daha gerçekçi bir bakış açısını ortaya koyacaktır. Dönemsel olarak okul başlangıçlarında alınan bu kartları en uygun koşullar altında;

  • Ziraat Bankası,
  • İş Bankası
  • Garanti Bankası gibi bankalar vermektedir.

Öğrenci belgesi ile bankalara gitmek ve başvuruda bulunmak yeterli olacaktır.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2019
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.