Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar En İyi İpuçları

0
8
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Bir öğrencinin her zaman nakit bulabilmesi veya bir ürünü her zaman nakit alabilmesi sizce etik mi? Bir normal kullanıcıdan daha çok, öğrencide olması gereken kredi kartları onca uğraş sonucunda maalesef ki olmuyor. Ama, merak etmeyin size bu yazımızla kesin kredi kartı sahipliği yapıyoruz. Nasıl mı?

1.Adım

Öğrenci Belgesiyle Kredi Kartı Almak

Bankacılık sektörüyle en az bir kez uğraşmış her bir öğrencinin bildiği durum olsa da, bankalardan her zaman öğrenci belgesiyle kredi kartı almak mümkün değildir. Bir çok bankanın tüm öğrencilerin yanında olduğunu söylemeleri sadece, lafta! iyi bir bankadan, iyi bir kredi kartı alabilmeniz için sadece öğrenci olmanız yetmiyor. Ki öğrenci adı altında verilen kredi kartlarının limiti oldukça düşüktür. Bu sebeple, önerimiz öğrenci belgesiyle alınacak olan kredi kartı işlemini en sona saklamanız olacaktır.

Hangi Banka Öğrenci İçin Kredi Kartı Veriyor?

Başta iş bankası olmak üzere, garanti bankası, enpara (finansbank), teb, yapıkredi gibi bankaların hepsi öğrenci uyumlu kredi kartı veriyor. Lakin, bu kartı verirken de kişinin öğrenci olduğunu daima hesapta tutarak maksimum 500 TL limitli kredi kartı veriyor. Bu limit üzerinden ne ihtiyaç karşılanabilir, ne istekler yerine gelebilir. Bu sebeple öğrenci kredi kartınızı en son planda tutun.

2. Adım

Normal Vatandaş Gibi Kredi Kartı Almak

Hiç bir bankacılık işlemi yapmamış ve bu kulvarda bankacılık geçmişinize ait hiç bir profil ortada yoksa bu konuda yapmanız gereken işe yavaş, yavaş başlamanız ve bankacılık işlemlerinde iyi bir değer alabilmek için bilinçli olmanız ilk etaptaki şartlardan birisidir. Gençsiniz, her şeyi hızlı yaparsınız ama bankaya gelince frene basmasını bilin! Banka hızlı hareket edeni sevmediği gibi, hızlı olana da kredi kartı vermeyecektir. Bu sebeple popülerliği en düşük bir bankadan normal sıradan bir kredi kartı başvurusu yapıp, verilen kredi kartı limitine saygı duyun. Bu sizin ilk kartınız olacağı için banka size güvenmiş, sizde aynı güveni bankaya verin.

Alınan kredi kartıyla taksitlendirme olayına girmeden aylık bütçenize göre 100, 200 harcama yapın ve bunu zamanında ödemek için otomatik ödeme talimatı verin. Banka sizin bu işlemleriniz den sizin ödeme düzenine ne kadar önem verdiğinizi anlasın. Bu sizin için her zaman en iyi sonuçtur.

3. Adım

Sigortalı Çalışan Olun Daha Sonrasında Kredi Kartı Alın

Biz öğrenci değil miyiz? Diyenleri, duyar gibiyim. Öğrenci olup bir çok finansal işlemlerini gerçekleştirmek üzere full time ve part time çalışan bol sayıda öğrenci mevcut. Bu öğrenciler paraya olan ihtiyaçlarından dolayı çalışmıyor her zaman. Akıllı finansçı olabilmeniz için yukarıda, bilinçli olmanız gerektiğinizi özellikle belirtmiştik. Bu kişilerin her zaman ki amacı sigortalı çalışıyor gibi görünüp ( çalışıp, çalışmamak önemli değil sigortanız yatsın yeter ) belli bir süre sonrasında bankaya yapacakları her türlü başvurulardan en iyi şekilde hem cevap alıyor, hem de daha güvenilir banka müşterisi potansiyelinde bir çok işlemi aynı, anda sağlayabiliyor.

4. Adım

Banka Seçimlerinizi İyi Yapın

Belirlenen adımlar doğrultusunda artık nasıl bir plan yapacağınızı belirlemiş olmanız gerekiyor. Hazırlanan plan sonrasında ki en önemli husus hangi bankaya nasıl, ne şekilde başvuru yapacağınızdır. Ki bu sektörde kredi anlamında yapabileceğiniz en iyi banka başvurusu ve başvurunun onaylanması tamamen kişinin bankacılık geçmişine bağlı olacaktır. Bu sebeple siz adımlara uyarak herhangi bir sorun yaşamadan bilinçli kullanıcı oldunuz zaten. Bu sebeple hangi bankanın kredi kartını almak istiyorsanız, sadece ona yönelin ve o banka üzerinden başvuru yapın.

Başvuru sonrasında tekrar bir bankaya kredi kartı başvurusu yapmaktan kesinlikle kaçının. Eğer ki kredi kartı başvurunuz onaylanmazsa (çok nadir, imkansız) çok üzerine gitmeyin ve en az 2 ay beklemede kalın. Bir bankaya başvuru yaptıysanız ve o bankanın sistemine telefon numaranız girildiyse iş tamamdır! Bir çok banka havuzdan numarayı alıp size kredi kartı verelim diye mesajlar gönderecektir. Bu sebeple çok daha iyi kredi kartı çekebilecek ve aynı zamanda çok daha iyi bir limitli kredi kartına sahip olabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here