Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

0
6
Öğrenciye Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilik yaşamı paraya ihtiyacın en çok olduğu dönemlerim başında gelmektedir. Öğrenciler hem eğitimlerini hem de sosyal yaşamlarını demek ettirebilmek için paraya sıkıştıkları dönemlerde banka kredilerinden faydalanmak istemektedirler. Bankalar öğrencileri kredi kartı vermek konusunda rahat davransalar da kredi konusunda çekimser davranabilirler bazen 1000 TL’lik kredi başvurusunda bile olumlu yanıt vermeyebilirler.

Öğrenciye kefilsiz kredi maalesef her banka tarafından uygulanan bir yöntem değildir. Bunun nedeni ise bankaların kredi başvurusu esnasında vatandaştan istedikleri en temek belge olan gelir belgesidir. Herhangi bir vatandaşın kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması için ortalama 6 ay sigortalı olarak çalışması zorunluluğu vardır. Durum böyle ikin okurken part time ya da tam zamanlı çalışan öğrenciler kefilsiz kredi alma konusunda daha şanslıdırlar.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Garanti Bankası, Eğitim ve Özel Okul Kredisi adında kefilsiz olarak kredi vermektedir. Garanti Bankası, 20.000 TL’ye kadar kredi olanağı sağlarken, banka tarafından verilen kredi için 36 aylık vade seçeneği sunulmaktadır.

Garanti Bonus Kredi Kartı

Garanti Bankası, Bonus Genç adında öğrenciler için kredi kartı sunmaktadır. Garanti Bankası’nın sitesi üzerinden yapılan başvuruyla tüm öğrenciler kredi kartına sahip olabilirler. Başvuru işlemleri sırasında, öğrencilerden kimlik bilgileri ve telefon numarası talep edilmektedir. Başvuru sonucu değerlendirilerek kısa süre içerisinde başvuru sonucu mesaj yoluyla iletilmektedir.

Denizbank Eğitim Kredisi

Denizbank Eğitim Kredisi, öğrencilere eğitimlerini rahat şekilde tamamlayabilmeleri için kredi desteği vermektedir. Denizbank internet sitesi üzerinden başvuruda bulunarak bu krediye başvurabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı ve telefon numaranızı yazarak başvuracağınız kredi için, kredi sonucu banka tarafından dakikalar içerisinde bildirilmektedir.

Yapı Kredi Play Kart

Yapı Kredi, 18 yaşını dolduran ve lisans mezunu olan öğrencilere kredi kartı vermektedir. Banka gerekli şartları karşılayan öğrencilere 1000 TL limitli kredi kartı sunulmaktadır.  Bu şartı sağlamayan kişilerden ise banka tarafından kefil şartı aranabilmekte ya da farklı şartlar uygulanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here