Öğrenci İşleri Çalışma Saatleri 2019

0
88

Türkiye’de bulunan 196 üniversitenin öğrenci işleri çalışma saatleri. Öğrenci işleri kaçta açılıyor? Öğrenci işleri kaçta kapanıyor? diye merak ediyorsanız buyurun.

Gelişen ve büyüyen Türkiye’de 2019 itibariyle özel ve devlet toplam 196 üniversite mevcut. Gitgide artan öğrenci sayılarıyla üniversiteler neredeyse büyük bir kasaba halini almış durumda. 2020 yılında neredeyse çevremizdeki bütün gençler üniversite mezunu olmuş olacak.

Öğrenci İşleri; öğrencilerin okul, üniversite ile alakalı işlemleri, ders kayıtları, ders ekleme ve çıkarma işlemlerini yapabildikleri, öğrenci belgelerini ve mezun olduklarında diplomalarını alabildikleri, okul harçlarını yatırabildikleri üniversite birimidir.

Özel ve devlet olmak üzere her üniversitenin farklı çalışma / mesai saatleri vardır. Fakat aşağıda genel olarak Türkiye’deki üniversitelerin öğrenci işleri birimlerinin çalışma saatlerini bulabilirsiniz.

Genel olarak öğrenci İşleri çalışma saatleri: 08:30 – 17:00 arasıdır*

Yurtkur Kredi ve Burs Hizmetleri için linke tıklayarak bilgi edine bilirsiz

* Fakat bu çalışma saatleri üniversitelere göre değişir. Lütfen kendi üniversitenizin çalışma saatlerini öğrenmek için üniversitenizle iletişime geçiniz!

* Üniversitelerin öğrenci işleri genellikle haftaiçi 12:30 ile 13:30 arası öğle arası molası verirler. Bunu dikkate alın!

* Haftasonu ise genellikle üniversitelerin öğrenci işleri kapalıdır.

* Resmi tatillerde bazı üniversitelerin öğrenci işleri açık olmakla birlikte, çoğu üniversitenin öğrenci işleri kapalıdır.


İstanbul Üniversitesi Öğrenci İşleri çalışma saatleri: 08:30 – 17.00 (haftaiçi)
Marmara Üniversitesi Öğrenci İşleri çalışma saatleri: 09.00 – 12.00 – 13.00 – 16.30 (haftaiçi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here