Ne Zaman Emekli Olurum?

0
8
Ne zaman emekli olurum?

İş hayatının yoğun temposuna kendini kaptıran birçok insan emeklilik zamanı yaklaştıkça aklına “Ne Zaman Emekli Olurum?” sorusu gelmeye başlar. Emeklilik için planlar yapıp, hayaller kurmasına rağmen insanlar, sürdürmekte olduğu iş temposu içerisinde ne zaman emekli olacaklarını öğrenmek için yapacakları işlemlerden gözleri korkar. Kurumlara gitmek, evrak işleriyle uğraşmak ve zamanını bu işlemlere harcamak istemezler.

Günümüzde gelişen teknolojiyle, ne zaman emekli olacağını öğrenmek için kurumlara gidip onlarca kişi sıra beklemeye, sonuç için günlerce beklemeye ve birçok işlem yapmaya gerek kalmamıştır. Ne zaman emekli olacağım sorusu merak eden vatandaşlar için onları birçok işlemden kurtaran bir uygulama oluşturulmuştur.

SGK’nın oluşturduğu “Ne Zaman Emekli Olurum” uygulamasıyla internet üzerinden isteyen her vatandaş uygulamaya kolayca ulaşabilir ve hızlıca işlemlerini gerçekleştirebilirler. Uygulamayı kullanmak oldukça kolay evrak, imza gibi işlemlere gerek kalmadan uygulamaya gerekli bilgileri girerek ne zaman emekli olacağınızı internet üzerinden öğrenmeniz mümkün.

“Ne Zaman Emekli Olurum?“ uygulamasına girip; SSK Prim Gün Sayısını, Diğer Sandıklara Ait Gün sayısını, Askerlik/Sanatçı Gün Sayısını, Fiili Gün Sayısını, Yurtdışı Gün Sayısını ve kişisel bilgilerinizi girerek ne zaman emekli olacağım sorusuna hızlı ve basit bir şekilde yanıt bulabilirsiniz.

Sizlerde ne zaman emekli olurum uygulamasından yararlanabilir ve emeklilikle ilgili tüm merak ettiğiniz detayları öğrenebilirsiniz. Ne zaman emekli olurum uygulamasıyla emeklilik döneminin geldiğini ve tüm şartlarını sağlandığını gören vatandaşlar, SGK üzerinden emeklilik için başvuru yapabilirler. Böylece vatandaşlar internet üzerinden sorgulama işlemleriyle emeklilik başvurusunu da geciktirmeden yapabilirler.

Bir önceki yazımız olan 65 Yaş Maaşı Nasıl Alınır? 2020 Yaşlılık Aylığı Ne Kadar? başlıklı makalemizde 65 yaş aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here