Mc Donalds Çalışma Saatleri 2018

0
16

Mc Donalds AVM ‘lerde olsun ya da merkezi yerlerdeki mekanlarında olsun sürekli olarak gözümüzün aşina olduğu markalardan birisi haline gelmiştir. Fast food denilince akla ilk gelen firmalardan birisi şüphesiz Mc Donalds oluyor.Bu yazımızda sizlere biraz Mc Donald hakkında bahsederek, Mc Donalds çalışma saatleri 2017 yılı için geçerli olan güncel bilgileri paylaşmaya çalışacağız.

Mesai Saatleri

Mc Donalds çalışma saatleri 2017 yılı için baktığımızda; AVM içi olan mağazalar ve AVM dışında bulunan mağazalar için ayrı olarak ele alındığını görmekteyiz. Tabii ki bunun AVM ‘lerin çalışma saatleri ile de alakası bulunmaktadır.

AVM ‘lerdeki MC Donalds Şubelerinin Çalışma Saatleri

AVM içiinde bulunan Mc Donalds şubeleri saat 10:00 ile saat 22:00 arası hizmet vermektedir. Ayrıca bu şubelerde öğle arası da verilmemekte olup, hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri de açık bulunmaktadır.

Mc Donalds ‘ın Kendi Şubelerinin Çalışma Saatleri

Mc Donalds ’ın kendi şubelerinin çalışma saatlerine baktığımızda ise daha uzun süre açık kaldığını görmekteyiz. Bu şubelerde saat 07:30 ‘da mesai başlamakta olup, saat 01:30 itibariyle de mesai sonra ermektedir. Yine bu şubelerde de öğle molası bulunmakta, ayrıca hafta sonu tatil günleri olan Cumartesi ve Pazar günleri de açık bulunmaktadır.

Mc Donalds Hakkında Kısa Bilgiler

Mc Donalds; 1940 yılında Amerika Birleşik Devletleri California eyaletinde kurulmuş olan bir fast food firmasıdır. 1986 yılından itibaren de Türkiye ‘deki faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye ‘deki faaliyetlerine Anadolu Grubu çatısı altında başlamış ve halen bu grup bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında; 1974 yılında Amerika Birleşik Devletleri ‘nde kurulan Mc Donalds Çocuk Vakfı ‘nın ülkemizin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde de projeleri bulunmakta, çocuklarla ilgili projelere maddi ve manevi desteği bulunmaktadır.

Mc Donalds her dönem düzenlendiği çeşitli kampanyalarla da enfes lezzetlerini ekonomik bir şekilde müşterilerinin beğenisine sunmaya da devam etmektedir.

Mc Donalds Müşteri Hizmetleri

Mc Donalds ile ilgili her türlü öneri ve şikayetleriniz için ister Mc Donalds şubelerindeki yetkililere bildirimde bulunabilir veya bunun yerine Mc Donalds müşteri hizmetleri numarası olan 444 62 62 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Mc Donalds İş İmkanları

Mc Donalds ‘ta iş imkanları diğer firmalara nazaran çok çeşitli olabilmektedir. Özellikle esnek iş saatleri sayesinde, part time çalışmak isteyenlerin de rağbet gösterdiği firmalardan birisi olmuştur. Öğrenciler, ek iş ypamak isteyen kişiler gibi gruplar Mc Donalds çalışmayı tercih eden gruplar arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Burger King Çalışma Saatleri başlıklı makalemizde Burger King ataşehir çalışma saatleri, Burger King avcılar çalışma saatleri ve Burger King bağcılar çalışma saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.