Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi çekmek isteyenler en fazla kredi masrafları sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Kredi notu şartını yerini getirdiğiniz halde bankaların karşınıza çıkardıkları dosya masrafları nedeniyle kredi çekme ihtimaliniz zorlaşabilir.

Bu nedenden ötürü masrafsız kredi veren bankalara dair bir soruşturma yapmaya başlayabilirsiniz. Masraf ödeyemeyecek durumdaysanız masrafsız kredi çekmeniz her şekilde mümkün…
Ancak masrafsız kredi seçeneğini tercih ettiğinizde ve dosya masrafı olmadan kredi çekmeye kalkıştığınızda, bu masraflardan kurtulmuş olmuyorsunuz.

Bu masrafları mutlak suretle er ya da geç karşılayacaksınız çünkü bu masrafları bankalar kredi vermek için sizden alırlar. Fakat asıl önemli konu, bu masrafları peşin olarak, kredi çekmeden önce mi ödeyeceğiniz, yoksa farklı bir şekilde mi ödeyeceğiniz.

İki Farklı Seçenek Sunar

Her banka dosya kredilerin dosya masraflı ve dosya masrafsız olarak iki seçenek dahilinde sunar.
Masraflı olan kredilerde peşin olarak krediyi ödersiniz. Bankalar size iki farklı seçeneği de sunar. İstediğiniz takdirde bu masrafların faiz miktarına yansıtılmasını isteyebilirsiniz. Bu isteğiniz de dikkate alınır ve uygulanır.
Faiz miktarı artar ve dosya masraflarını aylık olarak ödemeye başlarsınız. Kredi notu sorgulama işlemi sonrasında notunuz üst düzey olursa ve kredi çekmek için önünüze çıkan tek engel dosya masrafları olursa, bu engeli aşabilirsiniz.

İki farklı tercihten bir tanesini seçmeniz mümkün olduğu için, dosya masrafları sizi zorluyorsa, ikinci seçenek sayesinde bu masrafları da peşin olarak ödemekten kurtulabilirsiniz.

Dosya Masrafını Ödemeniz Lehinize Olur

Fakat kredi notu öğrenme sonucunda notunuz yüksek olursa ve bu yakınlarda kredi çekecekseniz, bilmelisiniz ki dosya masraflarını peşin olarak ödemeniz lehinize olacaktır çünkü banka, bu masrafları faize döktüğünde, aylık ödeyeceğiniz ücret yükselecektir.

Bu yükselme ile birlikte aylık bankaya ödeyeceğiniz ücretler sizi zorlayacak duruma gelebilir. Dosya masrafları ufak masraflar olduğu için kredi çekmeden önce borç alma yöntemiyle hemen bu masrafları kapatabilirsiniz.
Bu şekilde dosya masraflarını kapatmanız sizin adınıza çok daha iyi ve karlı bir davranış olacaktır. Ancak illa da dosya masrafı ödemeden kredi almak istiyorsanız her banka size bu krediyi verecektir.

Oylama

Bir önceki yazımız olan Denizbank’ın Bonus Card’ı Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde bonus card nasıl kullanılır?, bonus card nedir? ve bonusun para değeri ne kadardır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın