Marmaray Sefer Saatleri

0
11
Marmaray Sefer saatleri

Marmaray Çalışma / Mesai Saatleri

29 Ekim 2013’de açılan, ülkemizin ulaşım adına en büyük projelerinden birisi olan Marmaray, belirli saatler arasında hizmet vermektedir. Asya ve Avrupa kıtalarını denizin altından birbirine bağlayan, günde on binlerce vatandaşın kullandığı önemli bir ulaşım güzergahıdır. Marmaray hattından hizmet almak isteyen vatandaşlar, gün boyu süren seferlerin 10’ar dakika ara ile yapıldığı bu güzergahta Avrupa ve Anadolu yakasındaki banliyo güzergahlarının devreye girmesi ile Gebze ve Halkalı arası yalnızca 105 dakikaya düşmüştür. Bostan Bakırköy arası ise 35 dakikadır.

Marmaray kaçta açılıyor? kaçta kapanıyor?

Yine dikkat çeken güzergahlardan birisi olan Söğütlüçeşme ve Yenikapı arası yalnızca 12 dakikaya düşmüştür. Marmaray’ın sefer saatleri Ayrılıkçeşme ve Kazlıçeşme arası ilk trenin 06:00 ile son trenin 00:00 saatlerinde kalkması ile vatandaşlara hizmet vermektedir. Kazlıçeşme’den binecek olan vatandaşlar ile saat sabah 06:00 ile 23:40 saatleri arasında ulaşım imkanlarını gerçekleştirebilecektir.

Marmaray Durakları

Marmaray durakları ise Mustafakemal, Florya, Halkalı, Üsküdar, İbrahimağa, Feneryolu, Göztepe, Erenköy, Suadiye, Bostancı, Küçükyalı, Cevizli, Atalar, Başak, Tersane, Kartal, Tuzla, Fatih, Çayırova Osmangazi ve Gebze’dir.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Ocağı Çalışma Saatleri 2019 başlıklı makalemizde sağlık ocakları açılış saati, sağlık ocakları cumartesi açık mı ve sağlık ocakları kapanış saati hakkında bilgiler verilmektedir.