Makale yazma işi 2018

22
172
2017 makale yazma işi
makale yazma işi

Bir önceki yazımızda ek iş yaparak para kazanma ile ilgili birkaç örnekle ek iş yaparak nasıl para kazanabilirim sorusunu yanıtlamış olduk. Ek iş yapmak istiyorum ve hangi sektöre girmeliyim nasıl para kazanabilirim bilmiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz, çünkü size sitemizde tek tek ek iş ile ilgili yöntemleri ve detaylı olarak ek iş imkanları ‘nı anlatacağız. Makale yazma işi 2017 diye başlayan bir yorum ile hayatınıza farklılık katmaya başlayabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak 2017

Ek iş için evde yada serbest bir ofis ortamında en fazla tercih edilen ek iş yöntemlerinden birisi Makale yazarak para kazanmak. Bu sektöre genelde başlayanlar bırakamıyor, hatta bu işle ilgili ekibini kuruyor ve online makale satışı yapmaya başlıyor yada isteğe bağlı olarak müşterilerinden gelen talepler üzerine makaleler yazıyor. Gün içerisinde ana işinizin haricinde boş zamanınız var ise örneğin en az 1-2 saat ve birşeyler yazmaktan hoşlanıyorsanız ki mutlaka ilgi alanlarınız vardır ve bu konularda daha etkin yazılar çıkarabilirsiniz. Mesela örneğin kimi Teknoloji kimi Ekonomi kimi ise Kültürel yazılarda iyidir.

Seo uyumlu makale nedir?

Makale yazmak sadece bildiğiniz konuda yada bilmediğiniz konuda araştırmalar yaparak yazıya dökmek değildir. Öncelikle doğru bir makale yazımı için ilk önceliğimiz Özgünlük, özgün makale yazımı, imla kuralları ve en önemlisi SEO uyumlu makale yazmak. Seo nedir? sorusunun cevabını bir başka makalemizle sizlere ayrıntılı ama anlaşılabilir bir dille anlatmaya çalışacağız. Dolayısıyla SEO uyumlu makale kriteri dışındaki kriterleri zaten yapıyor olmamız gerekirken SEO kriterinin bir internet sitesinin gelişimi, iyi yerlere gelmesi açısından çok önemlidir ki piyasada makale işi verenler bu kritere çok önem verirler.

makale işi arıyorum 2017
makale işi arıyorum 2017

İyi bir Makale Yazarı olmak

Makale işi arıyorum, O halde ilk yapmamız gereken öncelikle iyi bir makale nasıl yazılır sorusunun cevabını karşılayabiliyor olmak gerek, Örneğin işe SEO uyumlu makale nedir, nasıl yazılır? anahtar kelimelerini arama motorunda aratarak nasıl yapıldığını öğrenmeye başlayabilirsiniz. Unutmayın ki sizi karşılayan ilk sayfanın makale kalitesinin iyi olma özelliği o sitenin o arama motoru üzerindeki etkisi ve ilk sıralarda olmasıyla alakalıdır.

Makale yazma işi verenler

Makale yazarı oldunuz ve artık kalite bir makale nasıl yazılır biliyorsunuz, ek iş arıyorum diyorsunuz, o halde işin en kolay kısmındasınız diyebilirim. Çünkü makale yazma işi verenler oldukça fazla ki ilk önceliğiniz referans edinmek olsun derim. Sonrası siz müşterilere randevu vermeye başlar hale gelebilirsiniz, Tabi aranan kişi olursanız, makalelerinizin geri bildirimleri olumlu olur ise. Makale yazma işi verenler webmaster internet siteleri, iş ilanları bu işi yapan özel firmaların siteleri üzerinde yer almaktadır. Örneğin webmaster sitelerinin en iyi bilinenlerinden wmaracı, r10, webmastersitesi ve özel hazır makale satışı yapan ve üye olan yazarlara ek iş imkanı sunan iyimakale sitesi vardır. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün, ayrıca yerel haber sitelerinde, yada kariyer iş ilanları sitelerinin ek iş verenler bölümünde bu tarz makale yazma işi veren kişi/kurumlara ulaşabilirsiniz.

Konu altına yorum yapmanız halinde makale yazma işi ile ilgili sizlere neler yapmanız gerektiği hakkında ayrıntılı bilgi verebiliriz, hatta sizlere evinizden ek iş imkanı sunabiliriz, tamamen size bağlı, Herşey gönlünüzce olsun…

Makale Yazarak Para Kazanmak konulu makalemizi ayrıca inceleyip, bu işle alakalı ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

22 YORUMLAR

  1. Yazı ile kendini ifade eden insanların gözlem yeteneğinin güçlü olduğunu düşünüyorum. Sözle anlayamadığımız duygu , olay , nesne yazı ile biçimden biçime girer. Söz sonsuzlukta kaybolur. Ama yazı öylemi? Hep kalır ,okunur . Bu yüzden yazı yazmak özel ve güzeldir.gu

  2. Hem ingilizce hem türkçe makale yazma konusunda daha önceden tecrübem de sertifikam da var. Ben de bir evden makale yazma işine başlamak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  3. Merhabalar, ben metin yazarlığı yapmayı çok ama çok istiyorum. Ortaokul hayatım boyunca öğretmenlerim kompozisyonlarımı çok beğenir ve özel günlerle ilgili bana yazılar yazdırırlardı. Evde kendi kendime yazdığım yazılarım bile bulunmakta.Kelimelerin gücü beni heyecanlandırıyor. Tek bir noktalama işareti ile bile farklı anlamlar yükleyebiliyorsunuz cümlelerinize. Bu şekilde daha önce hiç deneyimim olmadı ancak yardımcı olmanızı rica ediyorum sizden.Ve hep söylediğim gibi “Bir kelime ile bir insana hayatta umutta verebilirsiniz, karanlığı da. İşte asıl büyü budur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here