Link kısaltarak para kazanma

2
20
Link kısaltarak para kazanma
Link kısaltarak para kazanma

Modern çağın yeni ve önemli gelir kapılarından birisi de artık internet oldu. Bunun farkında olup gelirlerini artırmak isteyenler de internetin farklı kapılarından içeri girmeye çalışıyor. İnternetten para kazanma nıza olanak sağlayan birçok alan var. Bunlardan birisi de Link kısaltarak para kazanma. Link kısaltarak para kazanma karşımıza en çok Facebook ve Twitter’da çıkıyor. Bu tarz sosyal medya ve paylaşım sitelerinde link kısaltma yolu ile pek de az sayılmayan bir miktarda para kazanabilirsiniz. Link kısaltma sadece para kazanmak için değil, uzun linklerin görüntü kirliliği yapmaması açısından da önem taşıyor. Pek tabii ki bunun yanında ek olarak da gelirinizi artırmış oluyorsunuz. Detaylara girmeden önce kendimize bazı soruları sormamız gerekiyor. Çünkü her işte olduğu gibi bunun da efektif bir yolu var. Bu yüzden başlamadan önce bizi neler bekliyor onlara bir göz atmamızda fayda var. Cevaplamamız gereken belli başlı soruları listeleyelim:

Link kısaltarak para kazanma

Neden link kısaltmalıyım?

Giriş paragrafında da açıkladığımız üzere, hem görüntü kirliliğini engellemek hem de bu işi yaparken para kazanmak için linkleri kısaltabiliriz. Tabii ki kazandığımız para linklere tıklayan kişi sayısıyla doğru orantılı. Yani ne kadar çok kişi kısalttığınız linke tıklarsa kazanacağınız para da o kadar fazla olur. Bu işi yapan kişiler kısalttıkları linkleri bu yüzden daha çok insanın bulunduğu ve daha çok paylaşım yapılan sitelerde ve sosyal medyada paylaşıyor.

Linkleri nasıl kısaltabilirim?

Link kısaltarak para kazanma nızı sağlayan birçok site var. Yani site yardımıyla linklerinizi kısaltıyorsunuz. Yazıda en seçkin olanları sizlere örneklendireceğim. Bu sayede internetten para kazanma fırsatından siz de yararlanabileceksiniz.

Hangi siteler bu iş için en iyisi?

1-Goo.gl
Link kısaltarak para kazanma
Link kısaltarak para kazanma

En iyi arama motorunun sahibi Google’ın link kısaltma sitesi bu iş için en iyisi denilebilir. Kısaltmak istediğiniz linki birkaç saniye harcayarak kısaltabilirsiniz. Google hesabınızla da talep ettiğiniz kitleyi inceleyebilirsiniz. Link kısaltarak para kazanma nın aslında ne kadar kolay olduğunu görmek için Google birebir.

2-Bit.ly
Link kısaltarak para kazanma
Link kısaltarak para kazanma

Bit.ly de link kısaltarak para kazanmanızı sağlayan belli başlı sitelerden birisi. Goo.gl’de olduğu gibi kısaltmak istediğiniz linki basit birkaç saniye içerisinde kısaltabilirsiniz. Bit.ly hesabınızla da hesap detaylarınızı görebilirsiniz.

 

3.Ow.ly
Link kısaltarak para kazanma
Link kısaltarak para kazanma

Ow.ly , Hootsuite’in link kısaltma sitesi. Daha çok profesyonel kullanıcıların link kısaltmak için kullandığı bir site. Siteye Twitter hesabınızla giriş yapabiliyorsunuz. Link kısaltmak için Hootsuite hesabınızın olmasına gerek yok fakat geri bildirimler ve detaylı bilgi için Hootsuite hesabı açmanız gerekiyor. Ek gelir sağlamak için işe yarayan pek çok siteden birisi de bu.

4.Shorte.st
Link kısaltarak para kazanma
Link kısaltarak para kazanma

İnternetten para kazanma konusunda size yardımı olacak bir site de Shorte.st. Dakikalar içerisinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

5.Adf.ly

Adf.ly internette sıklıkla karşılaştığımız bir link kısaltma sitesi. Herkesin bildiği Adf.ly ile ek gelir kazanmak düşündüğünüzden çok daha kolay.

Link kısaltarak para kazanma
Link kısaltarak para kazanma

 

Hangi siteler link kısaltma konusunda güvenli?

Goo.gl , Bit.ly ve Ow.ly bu iş için en iyi ve güvenli sitelerin başında geliyor. Fakat eğer link kısaltarak para kazanmak istiyorsanız bu iki siteyi kullanmanız size herhangi bir gelir sağlamayacağı için bu üçünü geçebilirsiniz.

Shorte.st ve Adf.ly siteleri de güvenli olmakla birlikte link kısaltarak para kazanmanızı sağlıyor.

Kazandığım para kullandığım siteye göre değişiyor mu?

Her sitenin belli bir tıklanma başına verdiği ücret değişiyor. Bir sitede bin görüntülenme başına 4$ alabilecekken bu sayı bazı sitelerde 3$ bazı sitelerde ise 5$ olarak değişebilmekte.

Bir önceki yazımız olan Web Tasarım Para Kazandırır mı? başlıklı makalemizde ek iş fikirleri, evden bilgisayarda para kazanma ve site yap para kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

2 YORUMLAR

  1. Link kısaltma siteleri olarak en ünlü olanı ad.fly diye biliyorum. download yapılan özellikle program vb. sitelerde iyi getirisi olduğunu düşünüyorum. paylaşımınız için sağolun.

  2. Link kısaltma ile para kazanma o zaman doğru diyebiliriz? Peki sizce kazanç için bir sitenin hiti en az kaç olmalı. Yani link kısaltma yaptık ve sitede kullanıyoruz diyelim. O sitenin kaç hiti olmalı ki en azından getirisi olsun böyle bir ölçüt var mı arkadaşlar örnek verebilir misiniz. teşekkürker.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here