Kuveyttürk EFT Saatleri Kaça Kadar?

1
19
Havale ve EFT Saatleri

EFT hizmeti bildiğimiz üzere; iki farklı bankada bulunan hesaplar arasındaki para gönderim işi anlamına gelip, uzun adı Elektronik Fon transferidir. EFT ‘nin farklı bankalar arasında yapılıyor olması, bu işlemin gerçekleştirilebilir zaman aralığının belirli bir sınırda olması anlamına gelmektedir. Bu zaman aralıkları da bankadan bankaya fark etmekte olup, her bankanın bu yöndeki uygulaması değişmektedir. Bu yazımızda sizler için ülkemizdeki önemli katılım bankalarından birisi olan Kuveyt Türk hakkında kısaca bahsedecek ve yine Kuveyt Türk EFT saatlerii kaça kadar izah etmeye çalışacağız.

Kısaca Kuveyt Türk Katılım Bankası Geçmişi

1989 yılında özel finans kurumu statüsünde başlayan ve yaklaşık 10 yıl bu şekilde devam ederek, sonrasında Bankacılık Kanununa tâbi olup, 2006 yılı itibariyle de günümüzdeki şeklini almıştır. Bankanın % 62 ‘si Kuveyt Finans Kurumu ‘na aittir.

EFT Saatleri

Kuveyt Türk Katılım Bankası ‘nda EFT işlemleri saat 09:00 ‘da başlamaktadır. EFT işlemlerinde süre bitişi ise; şubeler için farklı, internet bankacılığı ve mobil bankacılık için ise farklı saatlerdedir. Mobil bankacılık ile internet bankacılığı için EFT ‘lerde son işlem saati saat 17:20 ‘dedir. Eğer EFT için Kuveyt  Türk katılım bankası şubelerine gidecekseniz bu durumda EFT için son işlem saati; saat 16:55 olmaktadır.

Hafta Sonu ve Resmi Tatillerde EFT Yapılamıyor

Her bankada olduğu gibi Kuveyt Türk Katılım Bankası ‘nda da hafta sonu günleri olan Cumartesi ve Pazar günleri ile yine resmi tatil günlerinde EFT işlemi mümkün değildir. Bu zaman dilimlerinde, daha doğrusu EFT saatleri aralığı dışında vereceğiniz EFT emirleriniz yerine getirilmeyerek, ilk EFT işlem saatinin başlangıcı ile birlikte yerine getirilecektir.

Şubelerin Çalışma Saatleri

Şubelerden EFT yapmayı düşünen okurlarımız için Kuveyt Türk Katılım Bankası şubelerinde saat 08.30 ‘de mesainin başladığı, saat 17:00 ‘da bittiğini hatırlatalım. Ayrıca banka şubeleri saat 12.30 ile 13.30 arasında öğle molası için kapalı bulunmaktadır.

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri

Kuveyt Türk katılım bankası ile ilgili bir probleminiz olduğunda, yanlış bir EFT yaptığınızda ve EFT ‘nizi iptal ettirmek istediğinizde hemen Kuveyt Türk müşteri hizmetlerini 0 850 251 0 123 ya da 444 0 123 nolu telefonlardan arayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı

Bu platformları kullanmak ve bu kanallar vasıtasıyla EFT yapmak için bankanın resmi internet sitesi www.kuveytturk.com.tr adresini ve yine App Store ile Play Store ‘dan bankanın mobil uygulamasını indirebileceğiniz de yeri gelmişken hatırlatalım. İlk defa bu platformları kullanacakların ilk şifrelerini almaları gerekiyor. Ancak bu şifre alma işlemi için de ne şubelere gitmenize ne de müşteri hizmetlerini aramanıza gerek var. Hemen web sitesi üzerinden ŞİFRE AL bölümünden şifrenizi, ilgili adımları izleyerek kolayca alabilirsiniz. Oluşturacağınız şifrelerin kolay olmamasına ve herkesin tahmin edebileceği şifreler olmamasına özen gösteriniz. Bu şifrelere örnek olarak; doğum tarihi, çocuklarınızın adı, kendi ad soyadınız,vs. gibi örnekleri sayabiliriz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here