Kuveyt Türk Katılım Bankası İnterenet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır

0
9

İnternetin hayatımıza girmesi ve bizi kendine bağlaması ile yeniklerin ardı arkası kesilmiyor. Zararı olduğundan çok faydası olduğu da bir gerçek. Bankacılık sektöründe bu yeniliklere adapte olmuş durumda. Bankalara gitmeden direk internet üzerinden bir çok işlerimi gerçekleştirebiliriz. Bu hizmetlerin bize bir çok katkısı ve sağladığı kolaylıklar sayesinde yoğun iş temposu içerisinde bizleri de bir nebzede olsa rahatlatıyor. Aklımıza gelebilecek fatura ,vergi  , ceza ,şans oyunları , hgs  gibi birçok işlemi yerinizden kıpırdamadan yapabilmek için olanak sağlıyor. İnternet bankacılığını ilk defa kullanacak kişilerin ise çalıştıkları bankadan ilk şifrelerini almaları gerekiyor. Bugünkü yazımızda katılım bankaları arasında adını çok duyduğumuz bankalardan birisi olan Kuveyt Türk internet bankacılığı şifresi nasıl alınır sizlere adım adım anlatmaya çalışacağız.

Kuveyt Türk Katılım Bankasında sahibi olduğumuz hesabın internet bankacılığını kullanabilmek için Kuveyt Türk müşteri numaramızı, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numaramızı ve şifremizi bilmemiz gerekir. Genelde sahibi olduğumuz hesabın kartında veya cüzdanında müşteri numarası mevcuttur. Kuveyt Türk İnternet şifresini  (bireysel üyeler için) 444 0 123 veya 0850 251 0 123 numaralı müşteri hizmetlerinden internet şifremizi öğrenebiliriz.

Bunun yanı sıra Kuveyt Türk Katılım Bankası ‘nın web sitesi olan www.kuveytturk.com.tr adresi üzerinden de internet bankacılığı şifre alma işlemini gerçekleştirebiliriz. Siteye girdikten sonra hemen sağ üstte bulunan İnternet bankacılığı bölüme tıklayacak, açılan ekrandan da ANINDA ŞİFRE butonuna tıklamamız gerekecektir. Bu butona tıklamamızla birlikte karşımıza bir ekran açılacak ve bir form görülecektir. Bu formda bizden istenen; müşteri no, kullanıcı adı ( kurumsal müşteriler için), isim soyisim, TC kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerini girip devam butonuna tıklıyoruz. Sonrasında açılan ekranlarda ilgili adımları izleyerek şifremizi oluşturarak işlemimiz tamamlıyoruz.  Direkt şifre alma ekranına ulaşmak isteyenler https://isube.kuveytturk.com.tr/Login/NewPassword linkini kullanabilir.

Şifremiz aldıktan sonra internet bankacılığını güvenle  kullanacağımız 4 farklı seçenek mevcuttur. Bunlar;

1.Cep Parolamatik

2.Mobil İmza

3.Sms Şifre

4.Parolamatik

Yukarıda saymış olduğumuz güvenlik aşamalarından bir tanesi seçilebilir.Bu uygulamalar her hesaba girildiğinde sizin güvenliğiniz için yenilenir veya yeniden şekillenir.Bilgisayar ve cep telefonu üzerinden hesabınıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kutucukları doğru bir şekilde doldurduktan sonra hangi güvenlik seçeneğini seçtiyseniz bu güvenlik duvarını da geçtikten sonra hesabınıza internet üzerinden ulaşmış ve birçok işleminizi geçekleştirebilirsiniz.

Şifreyi yenilemek veya şifrenizi unuttuysanız yapabileceğiniz işlemler ise;

1.Müşteri hizmetlerini arayarak unuttuğunuz şifrenizi yenilmek istediğinizi aktarıp sizi yeni şifre belirlemeniz için başka bir hatta bağlayıp şifrenizi belirlemenizi isteyeceklerdir bu hatta şifrenizi belirlediğiniz taktirde Kuveyt Türk internet bankacılığına tekrardan giriş sağlayabilirsiniz. Müşteri  hizmetleri numaraları 444 0 123 ve 0 850 251 0 123

2.Kuveyt Türk internet şubesi (www.kuveytturk.com.tr) üzerinden de yeni şifre belirlenebilir. Müşteri numaranızı, Adınızı, Soyadınızı, TC kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi doğru bir şekilde kutucuklara girdikten sonra güvenlik aşamalarından hangisini seçtiyseniz onu da doğru bir şekilde girdikten sonra yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here