Kuveyt Türk EFT Saatleri Kaça Kadar

0
5

Kuveyt Türk Eft Saatleri Kaça Kadar

Faizsiz bankacılık sisteminin ülkemizdeki önemli halkalarından birisi de Kuveyt Türk Katılım Bankası ‘dır. İlk etapta 1989 yılında özel finans kurumu olarak sektöre giren, 10 yıl bu şekilde devam eden ve Bankacılık Kanunu kapsamında 2006 yılı itibariyle de şu anki adını alarak katılım bankacılığı faaliyetlerini sürdüren Kuveyt Türk; aslen Kuveyt menşeili bir bankadır. Özellikle konut finansmanı konusunda yaptığı kampanyalarla dikkatleri üzerine çekmekte, satın alınmak istenen konutu müşterisi için önce satın alan, daha sonra ise müşteriye aynı evi taksitli bir şekilde satmaktadır. Satarken de vade farkı uygulamaktadır. Kuveyt Türk Katılım Bankası hakkında kısaca bilgi verdikten sonra şimdi de Kuveyt Türk EFT saatleri kaça kadar bir bakalım.

EFT Saatleri

EFT işleminin farklı bankaya ait hesaplar arasındaki bir para gönderim işi olması nedeniyle belirli saatler arasında yapılabildiğini, bu saatlerin de bankalar arasında değişiklik gösterebildiğini hatırlatalım. Kuveyt Türk Katılım Bankası EFT saatleri; EFT işleminin bankadan ya da internet bankacılığından yapılışına göre farklılık gösterecektir. Şubelerden yapılan EFT ‘lerde; saat 09:00 ile saat 16:55 arasında yapılmakta, mobil bankacılık ve internet bankacılığında saat 09:00 ile 17:20 arasında yapılabilmektedir. Ayrıca EFT işlemleri sadece hafta içi günlerde yapılabilmekte olup, Cumartesi günleri, Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde yapılamamaktadır.

Kuveyt Türk EFT Nasıl Yapılır

Kuveyt Türk Katılım Bankası ‘ndaki hesabından EFT yapmak isteyen kişiler; ister herhangi bir Kuveyt Türk şubesinden, ister Kuveyt Türk Katılım Bankası Telefon bankacılığı numarası olan 444 0 123 nolu telefonu arayarak, ister Kuveyt Türk internet bankacılığı ve isterse de Kuveyt Türk mobil bankacılıktan yapabilirler.
Kuveyt Türk şubelerinden EFT yapmayı düşünenler için çalışma saatlerini de hatırlatalım. Kuveyt Türk şubeleri saat 08:30 ‘da açılmakta, saat 17:00 ‘da ise kapanmaktadır. Saat 12.30 ile saat 13.30 arasında ise öğle arası için şubeler kapanmaktadır. Yine Cumartesi ve Pazar günleri ile resmi tatillerde şubeler kapalı bulunmaktadır.
Son olarak yurt dışındanpara transferi alacak olan okurlarımız için lazım olan SWIFT kodu dediğimiz; Kuveyt Türk Katılım Bankası ‘nın uluslar arası banka kodunun da KTEFTRIS olduğunu hatırlatalım.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here