Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Saçmalığı Nedir

0
5

Tüketiciler tarafından her geçen gün bankaların çok daha fazla kullanılması ile birlikte, kredi kullanımı da aynı şekilde artış yaşamış, en ufak nakit ihtiyacımızda bile hemen bankaların önüne kuyruğa girmeye başlandı. Bunun sonucunda da ülkemizde her konunun istismar aracı haline getirildiği gibi bankalardan kredi çekme konusunda da bir çok değişik sloglanlarla ortaya çıkanlar oldu.  Bu sloganlar arasında en çok dikkat çekeni ise; kredinizi biz çekelim siz ödeyin saçmalığı. Bugünkü yazımızda bu konuyu işlemeye çalışarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Kimse Sizin Adınıza Kredi Çekemez

Burada her şeyin başında kesinlik bir şeyin farkında olmamız gerekiyor. Kimse sizin adınıza kredi çekemez bunu sakın unutmayın. Hangi banka olursa olsun; kredi sizin adınıza tahsis ediliyorsa bu durumda kredi için gerekli imzaların da ilgili kişi yani sizin tarafınızdan atılması gerekmektedir. Bunun sebebi ise; bunun kişiye özel bir husus olmasıdır. Borç imza atan kişinin borcu olacaktır. Bugün eşiniz bile gitse sizin adınıza kredi çekme gibi bir şansı yoktur. Bankadan kredi çekmek isteyen herkes; bankanın belirlemiş olduğu başvuru kanallarından herhangi birisi vasıtasıyla gidip başvuruda bulunmak zorundadır. Ve bunu da şahsen yapmak zorundadır. Kimse kimsenin adına kredi başvurusu yapamamaktadır. Çünkü kredi verilmeden önce kimlik kontrolü yapılmakta, bunun yanı sıra bir çok yere imza da atılmaktadır. Zaten eğer bu noktalarda bir taklit ya da sahtecilik söz konusu ise; bu durumda bu evrakları düzenleyen ya da kişinin kimliğini kullananlar suç işlemiş olacak ve bu konuda haklarında soruşturma da açılabilecektir.

Özellikle Kredi Çıkmayanları Seçiyorlar

Bu kampanyayı yürüten ve bu işi bir ekmek kapısı haline getirenlerin özellikle hedeflemiş olduğu bir kitle bulunuyor. Bu kişiler takdir edeceğiniz üzere daha çok kredi konusunda problem yaşayan kişiler. Yani kredi notu düşüklüğü ya da bankalara olan borçlarından dolayı kredi başvuruları reddedilen kişilerden oluşmaktadır. Bu kişilere umut dağıtarak kredi çıkarılacağı yönünde vaatlerde bulunup, sonrasında da bu kişilerden para isteyen kişiler ile kredi çekmeye çalışanlar maalesef kötü sonuçlarla karşılaşmaktadırlar. Kimsenin kimse yerine kredi çekemeyeceğini unutmayın.

Danışmanlık Yapabilirler

Birisinin size gelip bankadan kredi çıkması noktasında eksikliklerinizi söylemesi belki mantıklı bir davranış olabilir. Çünkü gerçekten ülkemizdeki tüketicilerin çoğu bankalarda ve bankacılık işlemleri noktasında nasıl hareket etmeleri gerektiğini maalesef yeterince bilmiyor. İşte bu anlamda; bankalardan kredi çıkması için konuya hakim kişilerin sizlere yapacağı tavsiyeler olabilir. Bunun için de ekstra bir para ödemeye gerek yoktur. Çünkü gerek sitemizde ve gerekse başka sitelerde bu şekilde bilgi paylaşımında bulunan bir kişi bulunmaktadır. Sadece bu kişilerin verdiği bilgileri takip etmek bile bankalarla olan ilişkilerin düzelmesini sağlayabilir.

Sonuç itibariyle; Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Saçmalığı gibi bir olaya hiç girmeyin. Çekebiliyorsanız kredinizi kendiniz çekin, ki zaten ancak böyle olur, kimse kimsenin yerine kredi çekemez….

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here