Kredidakik Nedir? Nasıl Kullanılır? Nerelerde Geçerlidir?

0
5
Kredidakik nedir?

Her geçen gün insanların artan arz ve talepleri doğrultusunda kredi imkanları, kredi kartı seçenekleri ve ödeme imkanları bankalar tarafından daha çeşitli hale gelmektedir. Bu kolaylıklardan birisi de Arçelik ve Beko kredili satış imkanı olmaktadır.

Kredidakik Nedir?

Kredidakik, beyaz eşya ve küçük ev aletlerinde size ödeme kolaylığı sağlayan yeni uygulama olmaktadır. 7 gün 24 saat Arçelik ve Beko mağazalarından aldığınız beyaz eşya ve küçük ev aletleri için senet imzalama zorunluluğunuzu ortadan kaldıran kredidakik uygulaması Arçelik ve beko koç finans iş birliği ile uygulamaya konulmuştur. Kredidakik sistemi ile artık Beko ve Arçelik mağazalarından yapacağınız alışverişlerinizde senet zorunluluğu olmadan kredidakik kredi sistemi sayesinde aynı zamanda size bir çok ödeme kolaylığı sağlayan krediniz anında çıkacaktır. Kredidakik sisteminde üst sınır bulunmamakla birlikte alışverişinizin en az 500 TL tutarında olması gerekmektedir.

Kredidakik Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Her kredi seçeneğinde olduğu gibi kredidakik başvurusunda da belirli evraklar sizden talep edilmektedir. Kredidakik başvuru sırasında adınıza düzenlenmiş olan elektrik, doğalgaz ya da su faturası ile kimliğiniz yeterli olmaktadır. Şayet adınıza düzenlenen fatura yok ise başvuru sırasında ikametgah belgesi de faturanın yerine kabul edilmektedir.  Ayrıca kredidakik başvuru sırasında sigorta bedeli ve işlem ücreti gibi ücretler de talep edilmemektedir.

Kredidakik sisteminden faydalanmak için sadece anlaşmalı bankalara giderek talepte bulunmanız yeterli olacaktır. Herhangi bir gelir belgesi ve kefil talebinin olmadığı bu sistem kapsamında talebiniz kısa süre için onaylanacaktır ve size geri dönüş banka tarafından sağlanacaktır. Başvurunun onaylanmasının ardından alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kredidakikte Vade Süresi Ne Kadardır?

Kredidakik kredi sisteminde alışveriş tutarına göre vade imkanı 18 ya da 24 ay olarak sunulmaktadır. Eğer Beko ve Arçelik mağazalarının herhangi birinden yapmış olduğunuz alışveriş 1500 TL altında ise 18 ay vade, 1500 TL üzerinde ise 24 ay vade imkanı sunulmaktadır.

Kredidakik Sistemi İle Hangi Ürünler Satın Alınabilir?

Kredidakik sisteminden faydalanabilmeniz için alışveriş tutarınızın alt sınırının 500 TL olması dışında hiçbir sınırlama bulunmamaktadır. Buna göre kredidakik sistemi ile beyaz eşya alışverişi yapabileceğiniz gibi aynı zamanda küçük ev aletleri satın aldığınızda ya da cep telefonu aldığınızda dahi bu sistemden faydalanabilirsiniz.

Kredidakik Ödemeleri Nereden Yapılmaktadır?

Kredidakik sisteminden yararlanmaya başladığınızda sistem tarafından size yedi haneli kredidakik müşteri numarası verilmektedir. Bu yedi haneli numara kredidakik taksit ödemelerinizde kullanmanız gereken bir bilgidir. Her dönemi kredidakik taksitlerinizi ödeyeceğiniz zaman kredi dakik koç finans anlaşmalı bankalar olan; TEB, Denizbank, Halkbank, ING, İş Bankası, Garanti Bankası, Finansbank, Akbank, şubelerine giderek ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz ya da TEB ve İş Bankası bankamatiklerine giderek kartsız, işlem ücreti ödemeden elinizde bulunan yedi haneli kredidakik numarasını girerek taksitlerinizi ödeyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here