Kredi ve Kredi Kartı başvurusu

0
6

Süre; bir kredi kartının onaylanması için birkaç gün veya hafta bekleme günüdür. Posta yoluyla ya da bankada bir kredi kartı başvurusu yapmak hala mümkünken, şimdilerde internet yoluyla kredi kartı başvurusu yapmak diğerlerine oranla daha yaygındır. İnternet yardımıyla, birkaç saniye veya dakika içinde kredi artı başvurusu yapmak ve onay almak mümkündür.

Birçok insan, kredi başvurusunun tamamlanması için bilgisayara fazlaca kişisel ve gizli bilgi girilmesi gerektiği gerçeği yüzünden internet yoluyla kredi başvurusunun güvenli olup olmadığını merak etmektedir. Gerçek şudur ki; birçok yasal banka ve kredi acentesi potansiyel kredi müşterilerini herhangi bir dolandırıcılıktan koruyacak son derece ileri sistemlere sahiptir. Bununla birlikte, kredi başvurusu için kullanılan bilgisayarın tamamen en son güncellenmiş anti virüs ve anti spyware programlarıyla donatılmış olduğundan emin olmak iyi bir fikirdir.
Maalesef, bankalara ve kredi acentelerine gönderilen bilgiler çalınabilmekte ve olumsuz yönlerde kullanılabilmektedir. Bunun olma şansı düşük iken, bu olayların bireylerin başına geldiği hikayeleri duymak oldukça yaygınlaşmıştır. Bu olursa, bir sürü problem ve baş ağrısına neden olur. Bu yüzden, eğer bir kredi başvurusu online olarak tamamlanacaksa, işlemin güvende olması için makul ve önleyici tedbirleri aldığınızdan emin olun.

Online bir kredi başvurusu sorulan sorular açısından bir kağıt kredi başvurusuyla benzer olmalıdır. Her iki formda da iletişim adresi (adres, telefon numarası ve email adresi), ev halkının yıllık gelir bilgisi, bankacılık bilgileri ve standart sorular (Annenizin kızlık soyadı) gibi genel sorular vardır.
Yukarıda listelenen tipteki soruların yaygın olmasına rağmen, normal kredi sınırından daha yüksek bir kredi elde etmek üzere online başvuru yapan biri için tamamlanması gereken ilave sorular olabilir.
Bir kredi kartı veya kredi limiti için internet yoluyla başvuru yapmak fiziki bir parça kağıt kullanmaktan daha mı iyidir? Cevap “Evet ve Hayır”dır. İlk olarak, online başvuru oldukça hızlı sonuçlar doğurabilir. Eğer krediye acil ihtiyaç duyuluyorsa, internet kullanımı kredinin elde edilmesi için iyi bir yoldur. Sanal formların doldurulması kolaydır ve postanede bir elektronik başvurunun kaybedilmesi de imkansızdır.
Online kredi kartı onayı kesinlikle bir kolaylıktır çünkü hızlı ve kolaydır. Bununla birlikte, başvuru ve kabulünden önce kredi teklifi koşul ve şartlarının hepsinin dikkatlice incelenmesinin hatırlanması oldukça önemlidir.

Bir kredi kartı veya kredi başvurusunun yapılması iyi kredi puanı olan birisi için oldukça kolay olabilir, ama kötü kredi puanı olan insanlar için bu her zaman o kadar kolay değildir. Unutmayınız ki, bir kredi acentesi her zaman bir insana kredi sunmadan önce onu kredi kontrolünden geçirir. Kredi kontrolü saniyeler içerisinde alınabilir ve eğer puan oldukça düşükse, “kredi reddedildi” veya “ilave bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır” şeklinde elektronik cevaplar almak olağandır. Diğer bir deyişle, online başvuru kredi teklifinin genişletileceği garantisini vermez.

Bir önceki yazımız olan EFT Ücreti Almayan Bankalar Var Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here