Kredi Notunuzu Yükseltmeniz İçin Taktikler

0
5
Kredi Notu Yükseltme Teknikleri?

Günümüzde pek çok kişi yapmış oldukları kredi başvuruları kişilere bankalar tarafından bazen olumlu sonuçlanmakla birlikte olumsuz da sonuçlanabilmektedir. Bu yüzden kişilerin kredi çekmeleri için en büyük faktör olan kredi notu kişiler kredi çekmek istediklerin de yapmış oldukları başvurularda anında devreye girebilmektedir. Kredi notunuzun kredi ürünlerinde kredi seçeneklerinde büyük bir rolü üstlendiğini unutmamalısınız. Kredi notunuz bankalarla olan işlemleriniz de önemli bir faktördür. Sizin eğer kredi notunuz düşük ise yükseltmek için bazı seçenekleri size sunacağız bunun için aşağıda yer alan maddeleri uyguladığınız zaman süresinde kredi notunuzun yükseleceğine emin olabilirsiniz.

Var Olan Borçlar

Sizin daha önceden farklı bankalarla geçirmiş olduğunuz dönemlere ait borçlarınız da kredi notunuzu büyük bir oranda etkilemektedir. Ve aynı anda kredi ödüyor birkaç kredi kartı da kullanıyor iseniz ve tüm bu ürünlerin toplamdaki rakamı aylık gelirinize teşkil ediyor ise bu durum direkt olarak kredi notunuzu etkilemektedir. Bankalara borcunuz var ise kredi notunuzu kısa sırada yükseltecek bir adım atmak istiyorsanız sizin için mümkün ise eğer bütün borçlarınızı kapatmalısınız. Bankalara olan borcunuzun yanı sıra biriken elektrik, doğal gaz, su ya da faturalı hat borçlarınız var ise onları da mümkünse kapatmalısınız. Size ait olan faturalarınızı hiç bir zaman geriden takip etmemeli ve ödeme günlerini geciktirmemeye özen göstermelisiniz. Bunları yaptığınız süre içeirisinde de kredi notunuzun yükselmesini sağlamış olacaksınızdır.

Ödemelerinizi Zamanında Yapın

Bankalara olan ödemeleriniz var ise ödemelerinizin gününü geçirmeden ödemelerinizi yapmalısınız. Aksi takdir de yükseltmek için çaba gösterdiğiniz kredi notunuzu düşüş sağlayacaktır. Ayrıca kredi kartlarınızın ödemelerini asgari tutar üzerinden yapmış iseniz eğer kredi notunuzun düşmesini de sağlayacaktır. Bu konudaki istikrarınız da kredi notunuz için önemlidir. İstikrarlı bir banka müşterisi, aynı zamanda bankalara vermiş olduğunuz güveninin artmasını da sağlayacaktır. Dolayısıyla müşterisi olduğunuz bankaya vermiş olduğunuz cep telefonu bilgileriniz ve adres bilgilerinizi sık sık değiştirmenizde bankalara risk olarak döner ve kredi notunuzu yükseltmenizi engellemektedir.

Ödemelerinizi Bankanızdan Yapın

Her kişinin aylık ödemesi gereken eve yönelik fatura ve cep telefonuna yönelik bir fatura işlemi vardır. Fatura işlemlerinizi fatura ödeme noktaları yerine kredi kartınızdan hatta kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı vererek yapmanız sizi bir banka müşterisi yapmakla kredi notunuzun da yükselmesini sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan En Yüksek Kredi Notu Kaçtır? başlıklı makalemizde kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here