Kredi Notu Yükseltme Teknikleri?

0
5
Kredi Notu Yükseltme Teknikleri?

Bankalar aracılığıyla ihtiyaç duyduğunuzda nakit para çekebilmektesiniz. Maddi desteğe ihtiyaç duyulduğunda, araç ya da ev almak istenildiğinde çekilen krediler uygun geri ödeme olanaklarıyla müşterilerinin imdadına yetişiyor. Müşterilerine sunduğu kredi olanaklarının ödeme koşullarını yine müşterileri için en uygun oranlarda vadelenmesinde yardımcı olan bankalardan alınan krediler, aylık ödemeleri düzenli olarak yapılması gereken borç niteliğini taşır.

Borçlarına düzenli bir şekilde ödeme yapan kişilerin kredi notu yükselmektedir. Ancak aylık olarak ödemeniz gereken taksitlerinizde gecikmeler yapıldığında ya da hiç ödenmediğinde kredi notunda ciddi düşüşler meydana gelmektedir. Kredi notu düşen kişiler ise ihtiyaç duyulan maddi desteği bankalardan temin edemez hale geliyor.

Kullandığınız taşıt kredisi, konut kredisi, ihtiyaç kredisi gibi ürünlerinde aksaklıklar olduğunda düşen kredi notunuzu düzeltmeniz için bazı teknikler bulunuyor. Bunları uyguladığınızda kredi notunuzu yükseltebilir, ihtiyaç duyduğunuzda bankalardan yine yardım alabilirsiniz. Bankalara kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler öncelikle kredi notunu bilmelidir. Bu sayede başvurularının olumlu ya da olumsuz yanıtlanacağının bilincinde olacak, bu bilgiye dayanarak başvuru yapacaktır. Kredi kartı kullanan biri mevcuttaki borçlarını ödemeli ve sonraki dönemler için de düzenli ödeme sistemine geçmelidir. Kredi kartı ödemelerini düzenli hale getiren kişiler kredi kartı için limit artırım talebinde bulunarak, kredi başvurularının olumlu olup olmayacağını anlayabilirler. Borçlarınızı düzenli ödeme yöntemine dönüştürmüş olmanız kredi notunuzun da yükselmesinde büyük etki yaratacaktır.

Bankalarla çalışma yapan kişilerin kredi notu yükselmeye elverişlidir. Farklı bankaları kullanan kişilerin kredi notu daha hızlı yükselmektedir. Aynı zamanda farklı bankaların kartlarına yapılan düzenli ödemeler de kredi notunuzu etkileyecektir. Bankaların vadeli hesaplarında para bulunduruyor olmanız, bankaların size olan bakış açısını etkileyecektir. Ayrıca banka hesaplarınızı çalışır olarak göstermek adına fatura talimatı verebilir, vergi gibi ödemelerinizi yaparken banka kartlarını ya da hesaplarını kullanmalısınız. Bu gibi davranışlar kötü olan kredi notunuzu düzeltmenizde yardımcınız olacaktır.

Bir önceki yazımız olan KMH Nedir? Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde KMH açılımı nedir, KMH nedir ve Kredili Mevduat hesabı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here